Spalio–lapkričio mėn. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 404 k.) kviečia į nemokamų paskaitų ciklą, skirtą žmonėms, kurių šeimos narys arba globotinis turi negalią.

Lapkričio 6 d. 17.30 val. paskaitą „Vaikų su negalia mityba: kas svarbu?“ skaitys vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ slaugytoja ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorė Jolanta Ulozienė. Paskaitos metu kalbėsimės apie sveiką mitybą, valgymo kultūrą, vaiko padėtį valgant ir santykius valgymo metu.

„Valgymo problemų atsiranda, kai vaikas negali ar turi sunkumų suvalgyti normaliai fizinei raidai reikiamą maisto kiekį ir išgerti reikiamą skysčių kiekį.  Valgymo problemų turi 25–45 proc. normalios raidos vaikų, 33–80 proc. vaikų su raidos sutrikimais ir 40–70 proc. neišnešiotų naujagimių. Vaiko valgymo problemos visada turi priežastis, kurias būtina išsiaiškinti, jei reikia – pasitelkti specialistų pagalbą.

Svarbu suprasti, kad valgymas turi kelti teigiamus jausmus ir vaikui, ir jo tėvams/globėjams. valgymo metu vaikas turi jaustis saugiai, patogiai, dėmesį sutelkti į patį valgymo procesą. Taip pat tėvai/globėjai turi suprasti, kad svarbu  ne tik sveika vaiko mityba, bet ir pats valgymo procesas, suvokimas, kad valgymas yra nuolat lavinamas įgūdis.” – pasakoja J. Ulozienė.

Paskaitose laukiami ir tie, kurie nori susipažinti su iššūkiais ir situacijomis, kai kasdienėje aplinkoje yra negalią turintis žmogus, ligonis. O mažiesiems, jei atvyktų kartu su tėvais ar globėjais, paruošėme žaidimų kampelį.

Kviečiame dalytis gerąja patirtimi ir lūkesčiais sprendžiant iškilusias problemas.

 

 

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.