Kaunas – savito likimo miestas. Per pirmosios Nepriklausomybės 20-metį sostinės statusas jam leido augti visais aspektais. Apie tarpukario Kauną, suvaidinusį lemtingą vaidmenį tautos ir valstybės gyvenime, naujų tyrinėjimų pateikia istorikai, menotyrininkai, politologai, kultūrologai ir kiti specialistai. 2019-uosius paskelbus Laikinosios sostinės atminimo metais, tikslinga pažvelgti į šį fenomeną dar kartą.

Kauno apskrities viešoji biblioteka, viena pagrindinių informacijos skleidėjų ir kauniečių pamėgta kultūrinio akiračio plėtimo vieta,  nori prisidėti prie šio minėjimo ir pristatyti visuomenei galbūt mažiau žinomus Kauno – laikinosios sostinės gyvenimo aspektus. Norime įvairiais renginiais, paskaitomis ir parodomis atskleisti to meto kultūrinius, ekonominius ir politinius niuansus ir taip prisidėti prie bendruomenės istorinės atminties ugdymo bei kultūrinio paveldo išryškinimo.

Renginiai nemokami. Maloniai kviečiame!

Renginių metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.