Kovo 8 d. 16 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje bus paskelbti geriausi dailės parodos „Atgimimas” autoriai. Iš daugiau kaip šimto darbų, atminimo diplomais bus įvertinti apie dešimt autorių, geriausiai išreiškusių Lietuvos valstybingumo temą.

Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai skirtą parodą Kauno dailininkų klubai „Meno sparnai“ ir „Sfinksas“ organizuoja jau 24-tą kartą. Kasmet parodos kulminacija tampa prieš pat Kovo 11-ąją vykstantys geriausių parodos darbų autorių apdovanojimai.

Šių metų laureatai rinkti iš 74 autorių, kūrusių Lietuvos valstybingumo tema ir pristačiusių daugiau kaip 100 darbų. Dalyviai yra ne tik iš Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų. Ekspozicijoje – tapybos, akvarelės, grafikos, keramikos, tekstilės, skulptūros ir autorine technika sukurti darbai.

„Parodoje menininkai ragino pažvelgti į dabartinę Lietuvą, o ji įvairi, nuolat kintanti. Vertinimo komisija atsižvelgė į Lietuvos istorijos temą plėtojusius kūrinius, patriotizmo temą. Diplomais paskatinsime ir pradedančiuosius menininkus“, – sakė vienas iš parodos organizatorių skulptorius Marijus Petrauskas.

Geriausių kūrinių autorių apdovanojimų ceremonija vyks kovo 8 d. 16 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė). Renginį papuoš kompozitoriaus, pianisto Kęstučio Paulaičio (dar žinomo kaip „KESS“) ­pasirodymas. Tądien bus pristatytas ir 2019 m. „Atgimimo“ darbų katalogas.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje bei „Girstučio“ kultūros ir sporto centre „Atgimimo“ paroda eksponuojama vasario 15 d.– kovo 12 d.

Per 23 metus „Atgimimo“ parodose buvo eksponuota daugiau kaip 3 tūkst. dailininkų darbų.

Šventinio renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.