Kovo 12-ą, antradienį, 18 val. bibliotekos I a. salėje (Radastų g. 2) rodysime du filmus apie partizanų archyvus. Tik dalis jų yra žinoma ir surasta.

Pirmasis filmas „Spaudos kelias. Partizanų spauda“ (2011) pasakoja apie partizanų spaudos leidėjus ir platintojus, kurių diduma taip ir liko nežinomi. Kaip karo korespondentai, jie dažnai žūdavo mūšiuose, bunkeriuose.

Antrasis filmas „Ištikimybė priesakai: partizanų metraštininkas Andrius Dručkus“ (2012) – tai istorija apie šviesaus atminimo Laisvės kovų istorijos muziejaus (Obeliai, Rokiškio raj.) įkūrėją Andrių Dručkų.

Partizano priesaiką vaikinas davė septyniolikos, kai miške žuvo jo brolis. Netrukus iš būrio vado Balio Vaičėno-Kiubarto gavo užduotį būti laisvės kovų metraštininku.

A. Dručkaus sukaupta ir išsaugota archyvinė medžiaga tapo Lokio rinktinės studijos pagrindu, o daugiau kaip 6 tūkst. eksponatų – muziejaus turtu.

„Spaudos kelias. Partizanų spauda“ (2011 m.), 26 min.

„Ištikimybė priesaikai: partizanų metraštininkas Andrius Dručkus“ (2012 m.), 28 min.

Filmai nemokami. Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.