Prasideda jubiliejinis – 150-asis Vaižganto pavasaris. Šiai sukakčiai pažymėti visoje Lietuvoje vyksta daugybė renginių. Kauno apskrities viešoji biblioteka kovo 7 d. 16 val. kviečia į renginį „Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“, skirtą lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto metams.

„Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“ – vienas iš pirmųjų renginių Kaune, skirtų kunigui ir rašytojui J. Tumui-Vaižgantui. Bibliotekoje prisiminsime Vaižgantą kaip kaunietį, žmonių mylimą kunigą, visuomenės veikėją, publicistą. Kalbėsime apie Vaižganto „Raštų“ leidybą, jo memorialinį muziejų-butą Aleksoto gatvėje, apie jam kuriamą paminklą prie Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios. Renginyje dalyvaus J. Tumo-Vaižganto muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas, Vaižganto „Raštų“ sudarytoja hum. m. dr. Ilona Čiužauskaitė, aktorė Olita Dautartaitė.

„Vaižganto vardas – mūsų kultūros ženklas, turintis visuotinai priimtas prasmes. Jis jungia tautą ir visuomenę sąveikai ir bendradarbiavimui. Vaižganto kūryba ir asmenybė iškelia gėrio, grožio ir teisingumo pradus, žmogaus pastangas pergalėti savo egoizmą, pakilti iš nuopuolio, gyventi būties meile ir kuriančiąja veikla“, – teigė profesorė Vanda Zaborskaitė.

Renginyje galbūt iš naujo pajusime, kad Vaižgantas buvo ir yra šviesioji lietuvių tautinio atgimimo legenda, ryškiausias XX amžiaus pradžios rašytojas, publicistas, savo kūryboje kėlęs ir gvildenęs besąlygiškos meilės, atsidavimo Lietuvai, jos žmonėms idėjas, kūrėjas, spalvingai išryškinęs tikrąjį lietuvio būdą, pririnkęs gausybę „deimančiukų“ ir sudėjęs juos į savo kūrinius.

Kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.