2019 m. kovo 8 d., penktadienį, 11 val. kviečiame visus pasitikrinti lietuvių kalbos žinias ir rašyti Nacionalinį diktantą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 418 kamb.).

Norinčius rašyti diktantą, kviečiame registruotis el. paštu renginiai@kvb.lt arba tel. (8 37) 324 417 iki kovo 7 d. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

  • Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.
  • Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.
  • Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis, -ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas, -ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą;
  • Diktanto tekstas skelbiamas www.diktantas.lt, www.vlkk.lt;
  • Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.
  • Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.