Vasario 16–kovo 11 d. prisidedame prie „Lietuvių kalbos dienų“ renginių (http://www.vlkk.lt/) ir savo lankytojus vasario 25 d. 12 val. kviečiame į „Popietę su Vaižgantu“ Senųjų ir retų spaudinių skyriuje (Donelaičio g. 8. II a. fojė). Parengėme ir pristatysime tris parodas apie šią neeilinę asmenybę.

Paroda „Vaižganto asmenybės blyksniai“ siūlo stabtelėti ir pasisemti „vaižgantiškų“ emocijų:  žvilgtelti į kelias J. Tumo-Vaižganto gyvenimo akimirkas. Jos tikrai ne pačios svarbiausios darbų ir įvykių turtingoje garsiojo kanauninko biografijoje, bet emociškai daug pasakančios ir reikšmingos. Šiose akimirkose Vaižgantas tarsi atgyja: išryškėja jam būdingi pastebėjimai, bendravimo stilius, jį supusios aplinkos aprašymai, amžininkų dažnai komentuoti faktai ar įvykiai, jų prisiminimai apie linksmus ar įdomius Vaižganto gyvenimo epizodus pastarajam jau iškeliavus iš šio pasaulio.

Vieno leidinio parodoje „Vaižganto „Pragiedruliai“ kalbininkų akimis“ kviečiame susipažinti su „Pragiedrulių“ kalba ir įvairiais šio kūrinio leidimais. „Pragiedruliai“– vienas šviesiausių kūrinių lietuvių literatūroje, o jo kalba pilna „deimančiukų“, kurių pats Vaižgantas ieškojo kitų autorių kūryboje. Nors „Pragiedrulių“ kalba vertinta nevienareikšmiškai, susilaukė kai kurių kalbininkų kritikos, bet dėl jos kilusi polemika prisidėjo prie lietuvių kalbos raidos ir jos kalbinės raiškos.

Parodoje „Autografuotos knygos Vaižganto ir Vaižgantui“ eksponuojama 13 Vaižgantui dovanotų autografuotų leidinių ir šešios paties Vaižganto dovanotos knygos. Parodoje matysite ne tik šias knygas, bet ir galėsite susidaryti nuomonę, koks buvo rašytojo santykis su žmonėmis, dovanojusiais Vaižgantui knygas, ir su tais, kuriems jis dovanojo.Lankymas nemokamas. Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Lietuviu kalbos dienos


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.