Vasario 26 d., antradienį, 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) kviečiame į antrą kino vakarą apie seserį Nijolę Sadūnaitę. Rodysime italų režisieriaus Riccardo Denaro filmą „Dangus lageryje“.

Kino juosta paremta susitikimo istorija. Viešėdama Vilniuje italė Paola Ida Orlandi sumano apžiūrėti KGB rūmus. Kaip gidė jai prisistato ir rūmus aprodo vienuolė N. Sadūnaitė. Viešnią sukrečia tardymus ir kalinimą ištvėrusios vienuolės pakili nuotaika ir nusiteikimas: „Broliai kagėbistai, aš jus myliu!“ Grįžusi į Italiją, Paola nusprendžia įkalbėti režisierių R. Denarą sukurti filmą apie šią nepaprastą vienuolę, o pati su Giovanna Paravicini pagal filmą parašo ir knygą. Knyga į lietuvių kalbą dar neišversta.

Kino juostoje, vietoj Paolos, pasakojama menama Milano universiteto III kurso istoriko, rašančio kursinį darbą apie N. Sadūnaitę, susitikimo istorija. Norėdamas įminti vienuolės dvasinės stiprybės mįslę, vaikinas atskrenda į Vilnių susitikti su N. Sadūnaite. Jie abu, kaip ir Paola, klaidžioja po tuos pačius KGB rūmus.

Filmą pristatys ir vakarą ves Juozas Valiušaitis. Dalyvaus solistė Skaidra Jančaitė ir aktorius Virgilijus Kubilius.

„Dangus lageryje“ (2016 m.), rež. Riccardo Denaro, 120 min. Italija. Lietuvių kalba.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.