2018 m. birželio 14 d. 12 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) lankysis Kroatijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis ponas Krešimir Kedmenec, kuris bibliotekai įteiks ambasados dovanojamas knygas. Autentišką Kroatijos dvasią mums atskleis kartu atvyksiantis Ljelje ansamblis – Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą.    

Ljelje arba kitaip – karalienės iš Gorjano kaimo – tai mergaitės ir merginos, kurios pavasarį, Sekminių dieną, iškilmingai eina per kaimą ir dainuodamos bei šokdamos atlieka specialų ritualą. Dalyvės pasidalina į karalienes ir karalius: kelios dešimtys karalių dėvi vyriškas skrybėles, papuoštas gėlėmis, ir neša kalavijus, o perpus mažiau karalienių tarsi nuotakos ant galvos dėvi baltus vainikėlius. Iš plataus karališkų tekstų repertuaro atrenkamos dainos, kurios skiriamos lankomai šeimai – dažniausiai dainuojama merginai, vaikinui arba nuotakai. Padainavę, pašokę ir pasivaišinę procesijos dalyviai pajuda kito namo link.

Bibliotekos II a. fojė jau atidaryta kroatų dalykinės ir grožinės literatūros leidinių paroda. Pajuskime Kroatijos dvelksmą kartu! Lauksime Jūsų!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.