Keliauti galima pasyviai arba aktyviai, lėktuvu arba laivu, nuosavu automobiliu arba pėsčiomis. O ką esate girdėję apie keliavimą autostopu? Apie varžybas autostopu? Suomijoje? Lietuvoje? Ką apskritai reiškia autostopas ir kaip apkeliauti pasaulį tokiu būdu? Visus atsakymus 2017 m. lapkričio 17 d., penktadienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 k.) atskleis kelionių autostopu entuziastas Robertas Pogorelis.

Edukacinio susitikimo temą „Autostopu dėl idėjos“ apie 70 šalių aplankęs keliautojas Robertas pasirinko neatsitiktinai. Savarankiško keliavimo virusu jis užsikrėtė dar mokykloje, kuomet dalyvaudavo orientavimosi varžybose. Vėliau tapo autostopo entuziastu.

„Visų pirma svarbu norėti keliauti, o ne sėdėti namie. Žmogus gyvena pasaulyje, todėl sunkiai suprantu, kaip jis gali nenorėti jo pažinti. Įsivaizduokite – gyveni name ir visą gyvenimą neužeini į kai kuriuos jo kambarius, nesusipažįsti su kaimynais... Aš taip negalėčiau. Esu įsitikinęs, kad pažinimo geną turime kiekvienas, nesvarbu, kokio amžiaus, lyties, pajamų ar profesijos esame“, –interviu portalui 15min.lt yra sakęs Robertas Pogorelis.

Tuo metu, kai kiti skundžiasi, kad keliauti savarankiškai yra brangu ir rizikinga, Robertas kraunasi kuprinę ir keliauja autostopu. Keliautojo teigimu, labiausiai „užkabinantis“ tokio keliavimo privalumas yra galimybė pažinti įvairius žmones. Pasak Roberto, autostopas skatina atvirumą, bendravimą ir tarpusavio pasitikėjimą, o kelionė pakeleivinga mašina dažnai trunka trumpiau nei viešuoju transportu.

Robertas Pogorelis – nuolatinis varžybų autostopu dalyvis ir organizatorius. Šių metų vasaros pradžioje Suomijos 100-mečio proga surengtų varžybų metu autostopu jis įveikė 2000 km ir su komandos drauge užėmė antrąją vietą. Kitąmet Lietuvos Respublikos šimtmečio proga panašias tarptautinio masto varžybas kartu su bendraminčiais Robertas ketina surengti mūsų šalyje.

Susitikimo bibliotekoje metu daugiau sužinosite apie autostopo idėją, kodėl verta taip keliauti, gausite praktinių keliavimo patarimų ir išgirsite nepaprastų istorijų iš skirtingų pasaulio kraštų.

Renginys nemokamas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.