Lapkričio 14 d., antradienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į kino vakarą „Biblioteka rodo“ – susitikimą su režisieriumi Audriumi Stoniu ir dokumentinio filmo „Moteris ir ledynas“ (2016 m.) peržiūrą. Režisierių kalbins kino kritikas Gediminas Jankauskas.
 

Audrius Stonys – vienas kūrybingiausių, meistriškiausių ir produktyviausių Lietuvos režisierių. Jo darbai priskiriami poetinės dokumentikos žanrui. 2016 m. rugsėjį kūrėjas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką buvo apdovanotas aukščiausiu Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

A. Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“ pasakoja apie Lietuvos mokslininkę Aušrą Revutaitę, kuri jau trisdešimt metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje šalia Kazachstano, Kirgizstano ir Kinijos valstybinių sienų. 3 500 metrų virš jūros lygio aukštyje jai draugiją palaiko tik šuo ir katinas. Aušra Revutaitė tyrinėja klimato pokyčius Tuiksiu ledyne dar nuo sovietinių laikų veikiančioje glaciologijos stotyje.

Kaip teigia A. Stonys, buvo filmuojama nepaprasto atšiaurumo ir grožio pasaulyje, kuriame gali išlikti tik tapęs jo dalimi; idėja kurti filmą kilo išgirdus apie kalnuose gyvenančią moterį.

„Kerinčio grožio melancholiškame filme Audrius Stonys tyliai susitapatina su aukštai kalnuose daug metų gyvenančios moters vienatve. Jis net nebando prakalbinti mokslininkės, tad vienintelis trumpas pabendravimas netikėtai nutraukia tą užburiančią tylą, kurią pralinksmina tik nenutrūkstantys šuns ir katino barniai“, – palankiai apie filmą atsiliepia kino kritikas Edvinas Pukšta.
 

Filmas „Moteris ir ledynas“ jau įvertintas Lietuvoje ir užsienyje: „Kino pavasario“ festivalyje jis laimėjo konkursinės programos „Baltijos žvilgsnis“ pagrindinį prizą, šių metų gegužę pelnė prestižinio Barselonos tarptautinio kino festivalio „Docs Barcelona“ konkursinės programos „What the Doc“ apdovanojimą, Krokuvos kino festivalyje pelnė tarptautinės kritikų asociacijos FIPRESCI prizą ir Sidabrinį ragą, šių metų „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose nugalėjo geriausio dokumentinio filmo ir geriausio kino operatoriaus kategorijose.

„Moterį ir ledyną“ filmavo operatorius Audrius Kemežys, montavo Mirjamas Jegorovas, kompozitorius Robertas Jurjendalis, prodiuserė Radvilė Šumilė.
 

Renginys nemokamas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.