Spalio 6 d., penktadienį, 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 kamb.) kviečia į kelionių kultūros ciklo VITA MOBILE renginį. Apie nuotykius labiausiai į šiaurę nutolusioje Europos dalyje kalbėsime su keliautoju, tyrinėtoju, publicistu, projekto „Praeities žvalgas“ autoriumi Šarūnu Jasiukevičiumi.

Ekstremalių kelionių fanas, ypatingų vietų, statinių, struktūrų ar jų komponentų tyrinėtojas Šarūnas Jasiukevičius pagarsėjo kelionėmis po uždraustą Černobylio zoną. Pernai bibliotekoje vykusiame renginyje Š. Jasiukevičius pasakojo apie žygius į „zoną“; šįkart išgirsime ne mažiau intriguojančių istorijų apie vieną įdomiausių Europos vietų – Svalbardo archipelagą.

Svalbardo archipelagas yra maždaug pusiaukelėje tarp Europos ir Šiaurės ašigalio. Nors didesnę dalį (60%) Svalbardo dengia ledynai ir sniegynai, Šiaurės Atlanto srovė švelnina arktinį klimatą, aplinkiniai vandenys neužšąla ir beveik visus metus jais galima plaukioti. Svalbardas yra toli į šiaurę už poliarinio rato, todėl baltosios naktys trunka nuo balandžio 20 d. iki rugpjūčio 23 d., o nuolatinė tamsa – nuo spalio 26 d. iki vasario 15 d.

Kodėl Svalbarde nėra nė vieno medžio ir draudžiamos katės, apie pavojų papulti baltajam lokiui į nasrus ir apleistus salyno miestus bei objektus – apie tai ir dar daugiau pokalbyje su Praeities žvalgu Šarūnu Jasiukevičiumi.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame. Renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.