Gegužės 6 d., ketvirtadienį, 16 val. bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 k.) vyks knygos apie Paulių Širvį „Palik tik dainą man“ sutiktuvės. Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas, muziejininkas, žurnalistas Alfonsas Pakėnas. Pauliaus Širvio poeziją skaitys aktorius Petras Venclovas.

Knyga  „Palik tik dainą man...“ skirta Poeto šimtmečiui. Knygą sudaro 4 skyriai. Pirmame sudėta kūryba iš trijų išleistų rinkinių – „Žygio draugai“ (1954), „Ošia gimtinės beržai“ (1956), „Ir nusinešė saulę miškai“ (1969) bei dviejų rinktinių, parengtų paties poeto: „Beržų lopšinė“ (1961) ir „Ilgesys – ta giesmė“ (1972).

Antrame skyriuje „Vėjuotas poeto gyvenimas“ skaitytojas suras įvairių autorių atsiminimus ir  keletą specialiai šiai knygai pateiktų tekstų. Atsižvelgiant į šiuolaikinio skaitytojo skaitymo ypatumus, pateikiama trumpų, fragmentiškų, bet gražiai papildančių poeto vėjuoto gyvenimo portretą, atsiminimų.

Širvys buvo ir talentingas vertėjas – tai liudija trečiajame skyriuje spausdinami eilėraščių vertimai iš rusų kalbos. Tikrai įdomūs Birutės Širvienės archyve saugomi Pauliaus „širdies dalykai“: publicistika karo tema, dienoraščiai, raštai, prašymai ir pasiaiškinimai.

Štai ką apie knygos gimimą rašo jos sudarytojas Alfonsas Pakėnas: „Rengiant atsiminimų knygą „Metai su Pauliumi“ (2007), nemaža įvairios ir vertingos medžiagos nebetilpo ir liko gulėti aplankuose. Nedavė ramybės, atrodė, kad iš to galėtų atsirasti knyga. Juo labiau, kad iš poeto Marcelijaus Martinaičio buvau gavęs aplanką su ekspedicijos, kuri vyko 1980 metais Rokiškio krašte, Pauliaus Širvio gimtosiose vietose, medžiaga. Tai buvo aukso vertės atsiminimai, kurie žavėjo savo natūralumu, tikrumu, Paulių Širvį pažinojusių žmonių tarmišku kalbėjimu. Susitikęs su Antano ir Tomo Venclovų namų-muziejaus darbuotojomis Egle Vilčiauskaite ir Justina Juozėnaite atradau tikrą lobį – mažai kam žinomas Pauliaus Širvio nuotraukas, rankraščius, dokumentus. Visa tai suteikė knygai šviežumo ir gaivumo, o svarbiausia – netikėtų atradimų skaitytojui – juk atrodo, kad apie Paulių Širvį jau viskas žinoma...

Daugelį metų bendravau su poeto žmona Birute Širviene, kuri pateikė knygai niekur nespausdintų eilėraščių rankraščių ir nuorašų, kuriuos poetas buvo pavadinęs „Trupmenomis“, dienoraščio ištraukų ir įdomių publicistikos fragmentų“.

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, renginio lankytojų skaičius ribojamas, todėl kviečiame iš anksto registruotis. Registracija į renginį >>> 

Renginio metu prašome dėvėti kaukes ir laikytis 2 m saugaus atstumo.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.