Gruodžio 21 d. 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į tiesioginę Facebook transliaciją, kurios metu Vilniaus universiteto profesorius R. Laužikas skaitys paskaitą „Lietuviškos Kūčios ir Kalėdos“.

„Artėjant Kalėdoms – didžiausiai metų šventei krikščioniškajame pasaulyje, atgyja diskusijos apie šios šventės, o taip pat su ja glaudžiai susijusių Kūčių, papročius, prietarus, burtus. Taip pat prisimename ir šventinius patiekalus. Šiandien pabandykime pakeliauti laiku. Pažiūrėkime kaip šis šventinis laikotarpis atrodo Lietuvos gastronomijos istorijoje. Pavartykime senuosius Lietuvos gastronomijos istorijos šaltinius. Užsukime į svečius pas dvasininkus į XVIII amžiaus Vilniaus jėzuitų kolegiją, aplankykime bajorus Nalęcz-Gorskius XX amžiaus pradžios Šaukėnų dvare, pažvelkime į Kalėdų šventę to paties laikmečio Čiurlionių namuose ir tarpukario laikotarpio Jono Vileišio šeimoje. Taip pat apsilankykime ir XIX amžiaus antrosios pusės ūkininko pirkioje Kėdainių apylinkėse.“ – į paskaitą kviečia R. Laužikas.

Taigi, kokios būdavo tos senovinės, lietuviškos Kūčios ir Kalėdos? Kokios buvo šventinio stalo rekomendacijos XIX amžiuje ir tarpukariu? Kviečiame į paskaitą sužinoti atsakymus į šiuos klausimus!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.