Renginys nukeltas, daugiau informacijos – netrukus.

Spalio 12 d. 18 val. (Radastų g. 2, 322 kab.) kviečiame į paskaitą „Mados industrija – poveikiai ir paslaptys“. 

Mados industrija yra viena labiausiai aplinką teršiančių pramonės šakų. Kinai liūdnai juokauja, kad spalvų tendencijas sužino pirmieji iš savo upių spalvų. Gaminant, minkštinant, dažant ir kitaip apdorojant tekstilės gaminius naudojama daugiau nei 3,5 tūkst. skirtingų chemikalų, kurie, patekę į aplinką, sukelia rimtų sveikatos ir net genetinių problemų apylinkių gyventojams.

Tyrimai rodo, kad lietuviai per metus nusiperka vidutiniškai 10 kilogramų drabužių ir kitos tekstilės. Didelė dalis jos tampa neperdirbamomis atliekomis.

Apie mados industrijos poveikį aplinkai, apie tai kaip atsakingai pirkti, suteikti naują gyvenimą naudotai tekstilei bei kaip tvarkyti perpildytas spintas kalbės aplinkosaugininkė, žiedinio dalinimosi platformos „TexTale“ įkūrėja Viktorija Nausėdė.

Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą >>>

Projektą remia – Lietuvos kultūros taryba. 

----
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
 
Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.