Renginys nukeltas, daugiau informacijos – netrukus.

Spalio 13 d., antradienį, 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) kviečiame į rež. Aistės Žegulytės filmą „Animus animalis“ (2018).

Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Kol žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos ir tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra.

„A.Žegulytės filmas vaizdais svarsto, o ne moralizuoja, bet tai nereiškia, kad režisierė nutyli filmuojamų žmonių etines nuostatas. (...) plėtoja pasakojimą, kuriame klausimai apie etiką palaipsniui išnyksta užleisdami vietą klausimams – kaip pamatyti mirtį? Kaip sulaikyti gyvenimą? Kaip atkurti buvimą? Natūralūs svarstymai šioje archajiškoje sakmėje, lyg kokioje faustiškoje teritorijoje, įstrigus tarp brutalaus hiperrealizmo ir būties klausimų.“ (kino kritikė Rasa Paukštytė, 15 min.)

„Animus animalis“ (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus) Rež. Aistė Žegulytė. 2018, 70 min., dok.
Scenarijaus autoriai Aistė Žegulytė, Titas Laucius
Operatorius Vytautas Katkus
Prodiuserė Giedrė Burokaitė
Kompozitoriai Gediminas Jakubka, Mindaugas Urbaitis
Montažo režisierius Mikas Žukauskas
Garso režisierius Jonas Maksvytis
 
Festivaliai:
DOK Leipzig, Next Masters Konkursinė programa, Vokietija
Thessaloniki Documentary Festival, Tarptautinis konkursas, Graikija
Vilniaus kino festivalis Kino pavasaris, Europos debiutų konkursas, Lietuva, Cineuropa prizas
CPH:DOX, Artist&Auteurs programa, Danija
Hot Docs, Animal Magnetism programa, Kanada
Beldocs, Firework programa, Serbija
Northern Light Film Festival, Baltarusija
Cinema Planeta, tarptautinis konkursas, Meksika
FICMEC, Kanarų salos
Docaviv, Izraelis
Islandijos dokumentinių filmų festivalis, Islandija
Briuselio tarptautinis kino festivalis, Režisierius savaitė – Europos konkursas, Grand Prix
New Horizons, Lenkija
Slow Fest, Lenkija

 

 

Filmo peržiūra yra tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos, dalis. „Green Brigdes“ komanda siekia iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatinti bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką bei gilų gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti. Daugiau informacijos >>>


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.