Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyksta projekto „Akimirkų istorijos“ renginiai. Senjorams skirto projekto pirmoji dalis – edukacinės paskaitos apie fotografiją ir Žaliakalnio mikrorajoną bei ekskursijos Žaliakalnyje.

Paskutinė projekto paskaita apie fotografiją vyks spalio 1 d. 11 val. (Radastų g. 2, 322 a.). Edukacinės paskaitos su profesionaliu fotografu Jonu Danielevičiumi metu senjorai susipažins su fotografiniu procesu – cianotipija bei dalyvaus dirbtuvėse, kurių metu patys išbandys šį procesą. 

Cianotipija – 1842 metais astronomo Sero Džono Heršelio išrastas vienas iš pirmųjų fotografinių procesų. Jo metu gaunamas mėlynos spalvos antspaudas, vadinamas fotograma. Dėl išgaunamos spalvos cianotipija dar vadinama mėlynuoju atspaudu (anglų k. blueprint), o dėl to, jog ekspozicija vyksta saulės šviesoje – saulės atspaudu (anglų k. sunprint).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse. 

Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti.

Projektą „Akimirkų istorijos“ dalinai finansuoja:

LTK Logotipas2


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.