Fotografas Arvydas Čiukšys, prof. Narvilo namas filme,  I. Veisaitės vaikystės namai

Rūta: Gepardai. Juos laikome voljere, beveik laisvėje. Jeigu laisvė gali būti „beveik“.

Rugsėjo 29 d. 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) kviečiame į paskutinį „Kauno atminties ekranai“ filmą „Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1984). Filmas apie laisvę ir saldžią it medus meilę Kauno zoologijos sodo ir Laisvės alėjos fone plaukiant Nemunu. Svečiuose rašytoja, publicistė, mentorė Sandra Bernotaitė. Kalbėsimės apie cenzūrą sovietmečiu ir dabar. Taip pat dalyvaus laivybos Nemunu istorikas Gediminas Kasparavičius. Vakarą veda kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Kurdamas šią juostą, režisierius Raimundas Banionis dėmesį telkė ne į siužeto intrigą ir dramaturgines detales, bet į nuotaiką ir atmosferą, kurioje gyvena herojai. Vėlyvojo sovietmečio filmas išsiskiria šviesa, polėkiu ir drąsa kurti tokį gyvenimą, kokio norisi pačiam.

Rūta ir Linas susitinka vienoje iš Laisvės alėjos kavinių, tačiau daugiausia laiko praleidžia vaikščiodami po miestą ir Kauno zoologijos sodą. Rūta svajoja tapti zoologe, pasakojasi padedanti tėvui profesoriui, tačiau iš tikrųjų stengiasi nuslėpti savo tikrąją situaciją: geriantį ir visai ne profesorių tėvą, sergančią motiną, kuriems ji, dar moksleivė, turi padėti. Tikrieji jos namiškiai gyvena viename iš Kauno „Brazilką“ primenančių namukų, o ne ištaigingame profesoriaus bute šalia mečetės Bažnyčios gatvėje.

To laiko jaunimo kompanijos linksmybes keičia kasdieniai išbandymai: rūpestis, kaip išgyventi, artimųjų netektys, siekis derinti mokslą ir darbą. Skambant M. Ravelio „Bolero“ fragmentams, scena keičia sceną, gyvenimas lėkte lekia. Filmas persunktas saldžia it medus, visus sunkumus nugalinčia meile.

Rusijoje ši juosta sulaukė stulbinamo pasisekimo, ją pažiūrėjo kone visa Sovietų Sąjunga, o režisierius Sergejus Paradžanovas pagrindinę aktorę Eleonorą Koriznaitę apibūdino: „Ji – Džokonda!“

„Mano mažytė žmona“ 1984 m., 75 min. Rež. Raimondas Banionis. Vaidina: E. Koriznaitė, S. Balandis, I. Dapkūnaitė, L. Paugis, J. Marcinkevičius, A. Sakalauskas ir kt.

„Kauno atminties ekranus“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia portalas ir dienraštis Kauno diena. Fotografas – Arvydas Čiukšys.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti. Daugiau informacijos >>>


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.