„Emilija iš Laisvės alėjos“ filmavimas Kaune
Rugsėjo 22 d. 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2) kviečiame į septintą „Kauno atminties ekranai“ filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, 2017). Tai juosta apie pradedančią Kauno dramos teatro aktorę, partizano dukrą, kuri įsibėgėjus Kauno pavasariui pakliūva į KGB akiratį. Svečiuose laukiame aktoriaus Česlovo Stonio. Vakarą veda kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Filmas gali pasirodyti kaip meilės istorija, naivaus, bet nepalaužiamo patriotizmo vizualizacija. Arba pasakojimas apie Emiliją, partizano dukrą, kuriai vienintelis tėvo atminimas yra jį išdavusio bendro eilėraščiai. Pagal juos Kauno dramos teatro režisierius Marius kuria spektaklį. Tačiau filmo antrame plane 8 dešimtmečio Kauno epocha: 1972 m. įvykiai, Kauno dramos teatro režisieriaus Jono Jurašo istorija.

1972 m. gegužės 14 d. Muzikinio teatro sodelyje devyniolikmetis Romas Kalanta apsipylė benzinu, pasidegė ir kitą dieną mirė. Atėję atsisveikinti žmonės būriavosi prie jo namų Vilijampolėje. Gegužės 18 d. Romas turėjo būti išlydėtas kapines, tačiau susirinkusi minia jo neberado. Norėdama išvengti dar didesnių neramumų, KGB paankstino laidotuves ir išvežė karstą slapta. Pasipiktinę žmonės patraukė link Miesto sodo. R. Kalantos susideginimas ir demonstracija Laisvės alėjoje, kur susitinka Marius ir Emilija, yra filmo pradžios kadrai.

1972 m. Kauno dramos teatro režisierius Jonas Jurašas pagal dramaturgo Juozo Grušo dramą pastatė spektaklį „Barbora Radvilaitė“ su legendine aktore Rūta Staliliūnaite priešakyje. Per spektaklio generalinę repeticiją, pirmą ir paskutinį kartą, Barboros Radvilaitės užnugaryje buvo nuleistas Aušros vartų Marijos paveikslas. Akibrokštas J. Jurašui kainavo tiek: rodyti spektaklį su tokia scenografija uždrausta. Režisierius atsisakė autorystės ir emigravo. Šis įvykis tapo viena iš kulminacinių „Emilijos iš Laisvės alėjos“ scenų.

„Emilija iš Laisvės alėjos“ 2017 m., 120 min. Rež. Donatas Ulvydas. Vaidina: Ieva Andrejevaitė, Darius Gumauskas, Saulius Čižas ir kt.

„Kauno atminties ekranus“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia portalas ir dienraštis Kauno diena. Fotografas – Arvydas Čiukšys.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į Vyriausybės priimtus sprendimus, bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei laikytis 1 metro atstumo. Kaukės gali nedėvėti asmuo su negalia, jei kaukė trukdo jam kvėpuoti. Daugiau informacijos >>>


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.