Paskutiniai trys „Kauno atminties ekranų“ filmai šį rudenį supuolė pagreičiui dėl karantino. Ir supuolė taip, kad puikaus rež. R. Banionio vėlyvojo sovietmečio filmai kontrastuoja su daug dėmesio sulaukusia rež. Donato Ulvydo patriotiška ir jaunatviška juosta „Emilija iš Laisvės alėjos“. Juostos užkulisiuose – ne tik 1972 m. įvykiai Kaune, gegužės 18-osios demonstracija Laisvės alėja, bet ir ne mažiau dėmesio verta Kauno dramos teatro rež. Jono Jurašo ir jo spektaklio „Barbora Radvilaitė“ istorija. 

Cenzūra, apribojimai, ideologiniai kriterijai – raktinės sąvokos kalbant apie šiuos filmus. Kaip tai veikė Kauno Sąjūdžio priešaušryje, kaip veikia dabar?

Kino vakarus veda kritikas Gediminas Jankauskas, autentiškomis istorijomis ir įžvalga dalijasi KPI (tuomet Kauno politechnikos instituto) hipių gyvenimą aprašęs Gintaras Kušlys, gidas Žilvinas Rinkšelis, aktorius, rež. Jono Jurašo bendražygis Česlovas Stonys (jei nebus sugriežtinti apribojimai dėl viruso), rašytoja, mentorė Sandra Bernotaite ir upeivystės Nemunu žinovas, istorikas Gediminas Kasparavičius.

Rugsėjo 15 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (1990 m., 89 min., vaidybinis) – rež. Raimundo Banionio filmas apie aštunto dešimt. Kauno hipius, seišinus, Liuksemburgo radiją, „Amerikos viešbutį“, laisvės troškimą ir kainą, kurią tenka mokėti. Svečiuose knygos apie Kauno hipių kultūrą „Smūtkeliai. Kas sušaukė hipių suvažiavimą“ sudarytojas Gintaras Kušlys ir gidas, istorikas Žilvinas Rinkšelis.

Rugsėjo 22 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Emilija iš Laisvės alėjos“ (2017 m., 120 min., vaidybinis) – rež. Donato Ulvydo filmas apie pradedančią Kauno dramos teatro aktorę, partizano dukrą, kuri, įsibėgėjus Kauno pavasariui, pakliūva į KGB akiratį. Svečiuose laukiame aktoriaus Česlovo Stonio. 

Rugsėjo 29 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Mano mažytė žmona“  (1984 m., 75 min., vaidybinis) – rež. Raimundo Banionio filmas apie laisvę ir saldžią it medus meilę Kauno zoologijos sodo ir Laisvės alėjos fone plaukiant Nemunu. Svečiuose rašytoja, publicistė, mentorė Sandra Bernotaitė ir laivybos Nemunu istorikas Gediminas Kasparavičius.
-------------------------
Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) rodomas aštuonių filmų ciklas „Kauno atminties ekranai“ pristato įsimintiniausius lietuviškus vaidybinius ir dokumentinius filmus apie Kauną nuo tarpukario iki Sąjūdžio. „Kauno atminties ekranus“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia portalas ir dienraštis Kauno dienadiena, fotografuoja  – Arvydas Čiukšys.

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.