Nuo birželio 1 dienos Kauno apskrities viešoji biblioteka pradeda teikti beveik visas iki karantino teiktas paslaugas. Todėl bibliotekos specialistai parengė atsakymus į dažniausiai šiuo metu užduodamus klausimus.

Koks yra bibliotekos darbo laikas?

Radastų g. 2: I-V 11.00–19.00
K. Donelaičio g. 8 ir K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2: I-V 10.00–18.00

Bibliotekoje numatomos 15 min. dezinfekavimo pertraukos, kurių metu skaitytojai neaptarnaujami.

Ar delspinigiai karantino laikotarpiu yra skaičiuojami?

Karantino laikotarpiu delspinigiai nėra skaičiuojami.

Ar yra galimybė pasiskolinti leidinius į namus ir lankytis skaityklose?

Iš anksto užsakyti leidiniai išduodami Radastų g. 2 II a. fojė, esančiame išdavimo punkte. Rekomenduojama leidinius užsisakyti iš anksto (internetu, telefonu arba el. paštu) ir į biblioteką atvykti jau gavus užsakymo patvirtinimą.

Taip pat leidinius galima išsirinkti savarankiškai atvykus į biblioteką – išsirinkti norimą knygą iš lentynos. Lankytojams duris atveria Periodikos skaitykla, Muzikos leidinių ir Vaikų literatūros skyriai.

Dėl išsamesnės informacijos galite teirautis:

Kaip (kur) grąžinti pasiskolintas knygas?

Paskolintus leidinius skaitytojai gali grąžinti savitarnos įrenginiu (Radastų g. 2, prie tarnybinio įėjimo). Taip pat leidinius galima grąžinti į specialiai įrengtas dėžes skaityklose.

Grąžinti leidiniai 24 val. laikomi karantine bibliotekoje tam skirtoje patalpoje ir tik tuomet išbraukiami iš skaitytojo formuliaro. Skolintis karantinuojamų leidinių negalima.

Kokių saugumo priemonių reikia laikytis atvykus į biblioteką?

Skaitytojų aptarnavimas vyksta užtikrinant saugumo ir higienos reikalavimus, ribojant skaitytojų srautus. Atvykus į biblioteką privaloma laikytis saugaus 1–2 metrų atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis karantino metu nustatytų higienos normų.

Ar bibliotekoje vyksta renginiai, mokymai ir kt.?

Taip, bibliotekoje vyksta renginiai, mokymai, edukacijos ir kt. veiklos. Duris atvėrė bibliotekos edukacijų erdvė „404, taip pat atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Naujienas apie organizuojamas veiklas žiūrėkite www.kvb.lt.

Ar bibliotekoje galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais?

Taip, bibliotekoje galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais, esančiais II aukšto fojė (Radastų g. 2). Taip pat lankytojai gali naudotis savo asmeniniais kompiuteriais ir nemokamu belaidžio interneto ryšiu.

Ar nuotoliniu būdu galima naudotis KAVB duomenų bazėmis?

Taip, galima. Bibliotekos elektroniniuose ištekliuose rasite nemokamas laisvosios prieigos duomenų bazes, prenumeruojamas ir terminuotos prieigos duomenų bazes, prie kurių prisijungimą KAVB registruoti skaitytojai gali gauti iš namų, tiesiog parašius el. paštu eis@kvb.lt.

Ar galima naudotis tarpbibliotekiniu abonementu ?

Taip. galima. Jei bibliotekoje nėra Jums reikalingo leidinio, galite pasinaudoti Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – užsisakyti leidinį iš kitos bibliotekos. Užsakymą galite pateikti bibliografui-konsultantui, atvykę į Radastų g. 2, III a. fojė  arba užsakymą atsiųsti el. paštu tba@kvb.lt. Ši paslauga mokama.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.