Bibliotekos edukatoriai mokiniams ir mokytojams yra paruošę įvairių programų tiek pradinukams, tiek vyresniems mokiniams, tad kviečiame sužinoti daugiau apie kultūrą ir pažadinti savo kūrybingumą.

Kultūros pasas – mokinių, besimokančių pagal Lietuvos bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročių ugdymo ir kultūros patirties didinimo priemonė, suteikianti jiems galimybę gauti aukšto lygio kultūros ir meno paslaugas. Kultūros paso programas galite užsakyti čia: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai.

 

2020 m. birželio mėnesį mokiniams siūlome net 6 programas, iš kurių dvi – naujienos!

Nauja programa – Poezija ir teatras

Kūrybinių dirbtuvių „Poezija ir teatras“ dalyviai žais lavinamuosius teatrinius žaidimus, skaitys ir nagrinės programinius poezijos kūrinius, vaidins etiudus – improvizacines vaidybines scenas, įkvėptas pasirinktų poezijos kūrinių. Edukacija skirta 9–12 klasių mokiniams.

Nauja programa – Skaitymai ir įsegamų ženkliukų dirbtuvės

1–8 klasių mokiniai edukacinio užsiėmimo „Skaitymai ir įsegamų ženkliukų dirbtuvės“ metu tyrinės emocijas. Skaitydami pasirinktus literatūros kūrinius ar jų ištraukas, kels klausimus: kas apskritai yra jausmai? kada ir kodėl jie kyla? ar gali būti blogų jausmų? kaip juos atpažinti ir ką su jais daryti? O radę atsakymus, kurs emocijų piešinius ir juos specialia mašina pavers įsegamuoju ženkliuku.

Hiphopo edukacija

Ei, moksleivi! Tėvai ir vėl baisisi Tavo klausoma muzika? Mokytoja prarado viltį, kad pagaliau nusiimsi ausinuką? Eilėje į repo koncertą gali prastovėti kelias valandas? Tu ne vienas! Tokių daug! Čiupk klasės draugus, mokytoją ir skubėk į mūsų biblioteką! Hiphopo kultūrai skirtame užsiėmime ne tik susipažinsi su Lietuvos hiphopo istorija, bet ir pats tapsi repo guru – vertinsi ir analizuosi kitų atlikėjų kūrinius, kursi naujus ir repuosi.

Atvyk į laikinąją sostinę nelaikino hiphopo <...> gyvai susimatysim visi live from Kaunas streets!

Skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės „Gamtos formų atspaudai“

Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių metu užsiėmimo metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį „tapydami“ įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, t. y. panaudojant augalus, vaisius, daržoves, pasigamins jų antspaudų paveikslą, dovanų maišelį ar atviruką.

Skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės „Sapnų ir svajonių gaudyklės“

Skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių „Svajonių ir sapnų gaudyklės“ metu mokiniai klausysis skaitomo literatūros kūrinio, o vėliau interpretuos jį gamindami savo sapnų ar svajonių gaudyklę. Siekiant ugdyti kultūrinį sąmoningumą, atsakingą vaikų požiūrį į vartotojiškumą, užsiėmimo metu bus naudojamos gamtinės bei antrinės žaliavos – medžių ir krūmų šakelės, senų knygų ar žurnalų puslapiai, perdirbtas popierius ir kt.

Knygos istorijos išmaniai

Edukacinės kūrybinės dirbtuvės su planšetiniais kompiuteriais ir knygomis skirtos ne tik skaitymui skatinti, tačiau ir kūrybiškumui lavinti. Pasitelkiant kūrybą bei inovatyvių technologijų galimybes, mokiniai bus supažindinti su knygos istorija, o skaitomą literatūrinį kūrinį interpretuos piešdami virtualius judančius GIF formato paveikslėlius.

Laukiame Jūsų kūrybinguose ir linksmuose užsiėmimuose!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.