Švelnėjant karantino sąlygoms, Kauno apskrities viešoji biblioteka lankytojams atveria dar daugiau erdvių ir atnaujina daugelio paslaugų teikimą. Nuo gegužės 18 d. bibliotekoje bus galima ne tik atsiimti ir grąžinti užsakytus leidinius, bet ir lankytis skaityklose, renginiuose, mokymuose, naudotis interneto prieiga, spausdinimo ir skenavimo paslaugomis. Skaitytojų aptarnavimas vyks užtikrinant saugumo ir higienos reikalavimus, ribojant skaitytojų srautus bei laikantis vartotojų aptarnavimo tvarkos. Taip pat bus teikiamos ir nuotolinės paslaugos.

 

Bibliotekos specialistai parengė atsakymus į dažniausiai šiuo metu užduodamus klausimus.

Koks yra bibliotekos darbo laikas?

Radastų g. 2: I-V 11.00–19.00; VI 10.00–14.00
K. Donelaičio g. 8 ir K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2: I-V 10.00–18.00; VI 10.00–14.00

Dezinfekavimo pertraukų metu skaitytojai neaptarnaujami (pertraukų laiką žiūrėkite straipsnio apačioje esančioje nuotraukų galerijoje).

Ar delspinigiai karantino laikotarpiu yra skaičiuojami?

Karantino laikotarpiu delspinigiai nėra skaičiuojami.

Ar yra galimybė pasiskolinti leidinius į namus ir lankytis skaityklose?

Leidiniai išduodami Radastų g. 2 II a. fojė, Muzikos leidinių skyriuje (K. Donelaičio g. 8) ir Vaikų literatūros skyriuje (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2) esančiuose išdavimo punktuose. Rekomenduojama leidinius užsisakyti iš anksto (internetu, telefonu arba el. paštu) ir į biblioteką atvykti jau gavus užsakymo patvirtinimą.

Nuo gegužės 18 d. skaitytojai gali lankytis daugelyje skaityklų. Radastų g. 2: Grožinės, Humanitarinės, Gamtos mokslų literatūros skaityklose, taip pat Meno leidinių skaitykloje. K. Donelaičio g. 8: Senųjų ir retų spaudinių skyriaus skaitykloje. Skaityklose esančius leidinius, vartotojui pageidaujant, paduoda darbuotojas. Periodikos skaitykla vartotojų neaptarnauja – periodiniai leidiniai ir laikraščiai vartotojams neišduodami.

Dėl išsamesnės informacijos galite teirautis:

Kaip (kur) grąžinti pasiskolintas knygas?

Paskolintus leidinius skaitytojai gali grąžinti savitarnos įrenginiu (Radastų g. 2, prie tarnybinio įėjimo).

Taip pat leidinius galima grąžinti į specialiai įrengtas dėžes:

  • Radastų g. 2: II a. fojė, aptarnavimo vietose Grožinė literatūra (III a. fojė), Humanitarinė literatūra (418 kamb.), Gamtos mokslų literatūra (415 kamb.), Meno leidinių skaitykloje (406 kamb.);
  • K. Donelaičio g. 8: I a. fojė ir Senųjų ir retų spaudinių skyriaus skaitykloje;
  • K. Donelaičio g. 8 /Lydos g. 2 (Vaikų literatūros skyriuje): I a. fojė.

Grąžinti leidiniai 24 val. laikomi karantine bibliotekoje tam skirtoje patalpoje ir tik tuomet išbraukiami iš skaitytojo formuliaro. Skolintis karantinuojamų leidinių negalima.

Ar knygos pristatomos į namus?

Karantino laikotarpiu, siekiant didinti paslaugų prieinamumą ir apsaugoti rizikos grupės asmenis, vyresniems nei 60 m. amžiaus vartotojams rezervuotų ir / ar užsakytų leidinių skolinimo paslauga teikiama pristatant leidinius į namus, vartotojui šią paslaugą užsakant telefonu ((8 37) 32 43 57). Leidinių pristatymas į namus vykdomas 1-2 kartus per savaitę.

Ar galima registruotis naujiems vartotojams?

Naujų vartotojų registracija vykdoma ir skaitytojo pažymėjimas išduodamas el. būdu, naudojantis ibiblioteka.lt sistema. Taip pat nauji vartotojai registruojami ir bibliotekoje.

Kokių saugumo priemonių reikia laikytis atvykus į biblioteką?

Atvykus į biblioteką privaloma laikytis saugaus 2 metrų atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis karantino metu nustatytų higienos normų.

Bibliotekoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

Ar bibliotekoje vyksta renginiai, mokymai ir kt.?

Biblioteka kvies lankytojus stebėti ne tik nuotolinius renginius ir mokymus internete, bet ir atvykus į biblioteką. Nuo gegužės 18 d. organizuojamos veiklos atvirose erdvėse, o nuo gegužės 30 d. – renginiai, mokymai, edukacijos vyks ir uždarose erdvėse, dalyvaujant ne daugiau 30 žmonių bei laikantis 2 metrų atstumo.

Ar bibliotekoje galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais?

Nuo gegužės 18 d. bibliotekoje galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais (Radastų g. 2, II a. fojė). Esant dideliam vartotojų srautui, vieno seanso vienam vartotojui trukmė – 1 val. Taip pat lankytojai gali naudotis savo asmeniniais kompiuteriais ir nemokamu belaidžio interneto ryšiu IV a. skaityklose.

Ar galima gauti konsultaciją nuotoliniu būdu?

Nuotolinės konsultacijos teikiamos vartotojų aptarnavimo laiku 11-19 val. Galima kreiptis tiesiogiai į reikiamą skyrių el.paštu.

Ar nuotoliniu būdu galima naudotis KAVB duomenų bazėmis?

Taip, galima. Bibliotekos elektroniniuose ištekliuose rasite nemokamas laisvosios prieigos duomenų bazes, prenumeruojamas ir terminuotos prieigos duomenų bazes, prie kurių prisijungimą KAVB registruoti skaitytojai gali gauti iš namų, tiesiog parašius el. paštu eis@kvb.lt.

Ar galima naudotis tarpbibliotekiniu abonementu arba tarptautiniu tarpbibliotekiniu abonementu?

Tarpbibliotekinio ir tarptautinio tarpbibliotekinio abonemento paslauga teikiama nuotoliniu būdu (užsakymai priimami el. paštu tba@kvb.lt).

Kauno apskrities viešoji biblioteka siūlo laiką namuose praleisti žaismingai, kūrybingai bei naudingai ir atveria elektroninių išteklių lobynus – žaidimus, virtualius turus, parodas ir kt. Kviečiame užsukti į virtualią biblioteką >>>


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.