Šįkart kelionių klubo VITA MOBILE rubrikoje pas mus svečiuojasi kemperiu keliaujantis ir šiuo metu Portugalijoje su drauge Agne apsistojęs (arba sustojęs – priklauso nuo to kaip vertinsime situaciją) Ignas. Kviečiame skaityti intriguojantį pasakojimą ir pasigėrėti įspūdingomis nuotraukomis!

„Kelionės tapo mano gyvenimo būdu. Jos vyksta ne savaitę ar dvi, nes gyvenu namelyje ant ratų. Taigi nuotykis tęsiasi ir kol kas nesibaigia. Nuo ežero iki miško, nuo jūros iki kalnų, nuo miesto iki kaimo. Šiai istorijai jau ketveri metai, nes būtent prieš tiek laiko mano gyvenime atsirado kemperis. Niekada neabejojau, kad tai didžiausia ir šauniausia gyvenimo mokykla. Toks gyvenimas nestabilus, bet visada – su nuotykiais. Negali prisirišti prie vietų, sutiktų žmonių, nes kelionė – kaip traukinys, kuris sustoja tik trumpam. Kažkas įsėda, kažkas išlipa, kažko gauni iš kitų, kažkas – iš tavęs... Ir vėl pajudi. Toks gyvenimo būdas man labai „saldus“, jis – mano gyvenimas. Visgi šį kartą traukinys sustojo šiek tiek ilgesniam laikui. Pristabdė jį visuotinė situacija, panika, taisyklės, karantinas. Beveik pusę metų su drauge keliavom per Europą į vakarus, lėtai, su trumpomis sėslumo pertraukomis, smagiomis viešnagėmis, o dabar nusėdom pietvakarių Portugalijoj, vienoj  vietoj, kurią vadinam „ant pasaulio krašto“, nes taip ir yra – kitas krantas jau kitame pasaulio gale. Esam čia jau daugiau kaip mėnuo, bet dėl to tikrai nesikankinam. Tiesą sakant, pasaulyje pasklidus virusui, mūsų gyvenimas beveik nepasikeitė – rekomendavus likti vienoj vietoj, mes taip ir padarėm. O jei ta vieta yra gamtos stebuklas ir kompanija aplink labai šauni, likti tikrai nesudėtinga.

Aplinkui daug malonių dalykų – kasdienis pasportavimas, jogos pratimai, kartais sąmoningas kvėpavimas, meditacija ir viską vainikuojančios maudynės vandenyne. Ir kasdien stebim gamtos didybę. Ypač verčia iš klumpių potvyniai ir atoslūgiai, o kai jie vyksta per pilnatį, išvis žado netenkam, it pirmą kartą pakilę į kosmosą. Atslūgus vandeniui, atsiveria povandeninio pasaulio klodai. Renkam įvairias jūros gėrybes, ragaujam neragautų gyvių, jaučiamės tarsi tarzanai ir esam be galo dėkingi, kad „įstrigom“ būtent čia, o ne „dėžutėse“ kartu su didžiąja pasaulio dalimi. Abu su Agne prijaučiam fotografijai, tad visus tuos kelionių stebuklus stengiamės įamžinti. Negali žinoti, gal ir parodą parsivešim.

Kita mūsų veikla – rankdarbiai. Gaminame įvairius meno dirbinius iš gamtoje randamų dalykų: jūros nugludintos medienos, gintaro, kriauklių, plunksnų, akmenų ir t. t. Kaifuojam nuo to ir kartu šiek tiek užsidirbam tuos dirbinius pardavinėdami, taip galim keliauti vis toliau ir vis skaniau. Dar viena „skani“ veikla – skaitymas. Gliaudom knygas lyg saulėgrąžas. Vieną pabaigę, puolam prie kitos. Kartais tos istorijos ir emocijos susipina tarpusavy, tada jaučiam ne chaosą, o susižavėjimą, nes ilgose kelionėse irgi nutinka daug istorijų, kurios susimaišę tarpusavy tampa vienu nuostabiu reiškiniu – gyvenimu. O knyga – svarbiausia kelionių palydovė. Jų perskaitom vis daugiau. Mūsų kemperis ne guminis, todėl nusprendėm, kad geriausias variantas – elektroninė skaityklė, kurioje telpa daugybė knygų. Taip sutaupom  vietos ir išvengiam nereikalingo svorio. Turim šiek tiek ir „gyvų“ knygų spintelėj, dėl kvapo, taip sakant. Paskutinėj kelionėj pamilau danų rašytoją Peter Hoeg, perskaičiau turbūt visą jo prieinamą kūrybą,  ypač patiko „Dramblių prižiūrėtojų vaikai“. Iš lietuvių autorių – nemažai keliavusi J. Ivanauskaitė, kuriai anksčiau skyriau per mažai dėmesio. O kelionė tikrai dar ne paskutinė, dar daug įvairių autorių „sėdės“ šalia manęs. Renkuosi įvairių žanrų literatūrą, bet niekada neskaitau to paties autoriaus dviejų knygų iš eilės. Beveik 30 metų buvau knygoms aklas, galiu sakyti, man tai gana nauja aistra, bet jaučiu, kad ji mane lydės visą gyvenimą. Kaip ir kelionės. Juk kelionės ir knygos – giminingos sielos.

Muzika taip pat neatsiejama nuotykių dalis. Noriu pasidalinti man keliones labiausiai primenančia daina, kurią smarkiai myliu nuo paauglystės, kai ir prasidėjo mano pirmosios kelionės, ne tik fizinės, bet ir dvasinės. bit.ly/2KFmKTO".

Daugiau Igno ir Agnės  kelionių akimirkų galite rasti:


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.