Asmens požiūrį į aplinką šiuo metu labiausiai formuoja ta informacija, kuri jį supa skaitmeninėje erdvėje. Didėjant skaitmeninių medijų įtakai ir informacijos srautams, atsiranda iššūkis suvaldyti visas mus pasiekiančias naujienas ir gebėti atsirinkti, kas yra tiesa, o kas melas.

Todėl kritinis mąstymas yra pristatomas kaip priemonė milžiniškiems informacijos srautams suvaldyti. Tačiau, kaip mums ugdyti kritinį mąstymą? Jums gali padėti Kauno apskrities viešosios bibliotekos sukurtos video paskaitos įvairiomis medijų raštingumo temomis.

Specialiai sukurtame grojaraštyje patalpinti paskaitų įrаšai – apie netikras naujienas ir jų atkodavimo būdus, asmens duomenų apsaugą, tapatybės vagystes, žmogaus teisę visuomenės informavimo srityje ir kt. Siekiant padėti klausos negalią turintiems asmenims įgyti gebėjimus išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, kritiškai analizuoti ir vertinti medijomis perteikiamą viešą informaciją, atpažinti netikrų naujienų fenomeną, neapykantos kalbos apraiškas interneto komentarų skiltyse bei socialinių tinklų paskyrose – taip pat buvo parengti įrašai su vertimu į gestų kalbą, kurie yra prieinami socialiniame tinkle Youtube per bibliotekos paskyrą grojaraštyje Paskaitų vaizdo įrašai gestų kalba.

Kviečiame susipažinti ir tapti atsakingais medijų vartotojais!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.