Dauguma žmonių net nesusimąsto, kaip patogu kas rytą prabusti suskambus žadintuvui, įsijungti televizorių ir geriant kavą išklausyti žinių, pasikalbėti telefonu su artimu žmogumi. O kas būtų, jei sutriktų klausa ir nieko negirdėtume?

Kurtiesiems – tai kasdienybė. Ją palengvina ne tik buities įrenginiai, bet ir informacinės technologijos: kompiuteris, telefonas, internetas. Vis daugiau asmenų su negalia įvaldo informacines technologijas, perpranta interaktyvaus bendravimo ypatumus. Tai jiems padeda savarankiškiau gyventi, mažina socialinę atskirtį.

Kauno apskrities viešoji biblioteka, siekdama, kad jos teikiamos paslaugos pasiektų kuo platesnę auditoriją, jau kelerius metus įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos inicijuojamą ir finansuojamą priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“. Šiais metais biblioteka parengė paskaitų įrašų aktualiomis ir naudingomis temomis –  „Papildytoji realybė“ ir „Skaitmeninio turinio kūrimas internetinėmis priemonėmis“. Paskaitų įrašai buvo išversti į gestų kalbą ir paskelbti bibliotekos Youtube kanale, kad aktuali ir naudinga informacija taptų prieinama klausos negalią turintiems asmenims ir visiems gyventojams.

Visus paskaitų gestų kalba vaizdo įrašus galima rasti bibliotekos Youtube kanale, skiltyje Grojaraščiai.

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.