Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje veikia ir mažam, ir dideliam subalansuota edukacijų erdvė „404“. Čia galima ne tik Lego robotą konstruoti ar programuoti, bet ir filmą žiūrėti.

2020 m. kovo mėnesio dirbtuvės vaikams nuo 10 m.

Kviečiame vaikus ir jaunimą į išmanius edukacinius užsiėmimus edukacijų erdvėje „404“ (Radastų g. 2, IV aukštas):

 

Kovo 12 d. 15 val.
Piešimas su grafinėmis planšetėmis WACOM. Mokysimės įdomiai ir smagiai, be akvarelės, pieštukų ir popieriaus, o naudodami tik skaitmeninę lentą ir skaitmeninį pieštuką kursime nepaprastus piešinius. 

Kovo 18 d. 15 val.
Konstruktoriai FISCHER TECHNIK. Dėliodami FISHER TECHNIK konstruktorius susipažinsime su penkiomis fizikos šakomis: mechanika, statika, elektronika, pneumatika, optika.

Kovo 26 d. 15 val.
Robotika su LEGO MINDSTORMS. Užsiėmimo metu išmoksime konstruoti ir programuoti įvairius veiksmus atliekančius robotus iš specialių LEGO detalių.

Užsiėmimai nemokami, tačiau registracija būtina. Vietų skaičius ribotas. Edukacijų trukmė ~1,5 val.

Registruotis galima telefonu (8 37) 281 859, el. paštu edukacija@kvb.lt arba el. formoje: bit.ly/37uUj4R.

Erdvė „404“: nuo stalo žaidimų iki virtualios realybės

Nesniai duris lankytojams atvėrusioje bibliotekos edukacijų erdvėje „404“ veiklos pirmiausia ras konstruoti ir programuoti mėgstantys vaikai ir jaunimas. Čia įkurdinti robotikos rinkiniai „Lego WeDo2“, „Lego Mindstorms“ konstruktoriais, inžineriniai „Fishertechnik“ konstruktoriai ir programavimo rinkiniai „Micro:Bit“, „Arduino Uno 3“, „Raspberry Pi“, skirti vaikams nuo 5 iki 15 m. Smalsuoliai išradėjai taip pat galės pasinaudoti 3D spausdintuvu, išbandyti programuojamą droną arba tiesiog su draugais praleisti laisvalaikį po pamokų, bendrauti, žaisti stalo žaidimus.

„Minėta įranga mūsų biblioteką pasiekė iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kuri įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Šis projektas mus ir paskatino įkurti išskirtinę erdvę kūrybinėms veikloms. Anksčiau čia veikė Vokiškų ir šveicariškų leidinių skaitykla, o dabar visos komandos pastangomis patalpa pritaikyta edukacijoms. Išskirtinis erdvės akcentas – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės Alos Volkovos ranka pieštas pasaulio žemėlapis ant sienos“, – komentuoja Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektų vadovė edukacijai Julija Genienė.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Kultūra sumaniai“, edukacijų erdvėje „404“ taip pat įkurdinta ir virtualios realybės įranga. Bibliotekos lankytojai kviečiami pasinerti į netikėtus nuotykius, patirti neišdildomų išspūdžių, virtualiai nukeliauti net į kosmosą.

Nauja erdvė prasmingiems susitikimams

Edukacijų erdvę „404“ taip pat lengva pritaikyti grupiniam darbui, susitikimams, seminarams. Čia bus rengiamos kino peržiūros, vyks susitikimai su įdomiais žmonėmis, knygų pristatymai.

„Tikime, kad „404“ sudarys sąlygas mūsų lankytojams gilinti ir plėsti žinias apie išmanias technologijas, taip pat leis tobulėti, kurti ir bendradarbiauti“, – teigia J. Genienė.

Edukacijų erdvės „404“ darbo laikas

I–V 12–16 val.

Informacija teikiama telefonu (8 37) 281 859 arba el. p. edukacija@kvb.lt.

Edukacijų erdvėje dali įrangos gauta iš projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, finansuojamo Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.