Internetinėje erdvėje startuoja Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektas „Kauno bažnyčios: miesto tapatumo kodas“. Visuomenei pristatomi trumpi inscenizuoti vaizdo pasakojimai apie 9 Kauno šventoves: Vytauto Didžiojo, Šv. Jurgio, Šv. Mikalojaus, Pažaislio, Šv. Gertrūdos, Jėzuitų, Įgulos bažnyčias, Kristaus Prisikėlimo baziliką bei arkikatedrą baziliką.

Devynias vaizdo istorijas apie Kauno bažnyčias pasakoja įvairių istorinių laikotarpių personažai – nuo dvasininkų iki šių laikų repuojančio jaunimo. Vaizdo pasakojimus, kuriuos sudaro šiuolaikinių dailininkų sukurtos iliustracijos, filmuota medžiaga, įvairiuose archyvuose saugomi vaizdo įrašai bei nuotraukos, įgarsino žinomi Lietuvos aktoriai, kultūros ir meno žmonės.

Dėmesingiausi žiūrovai ne tik sužinos intriguojančių faktų apie garsiausius Kauno maldos namus, bet ir galės pasitikrinti savo žinias interaktyvioje viktorinoje. Štai Soborui (dab. Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia) parinkta vieta šalia Ąžuolyno buvęs tikras akivaras, o toje pelkėje medžiotojai tykodavę ančių!

Šv. Jurgio Kankinio (Pranciškonų) bažnyčioje kabo stebuklingas Šv. Mergelės Marijos su kūdikiu atvaizdas, nutapytas garsiosios Čenstakavos Dievo Motinos pavyzdžiu. Pasakojama, kad jo stebuklinga galia į Pranciškonų bažnyčią traukdavusi spiečius maldininkų.

Daugelį nustebins faktas, kad Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo pas Elžbietą (Pažaislio) bažnyčią stačiusiems meistrams iš Italijos už darbą buvo atseikėtos net 8 statinės aukso!

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia nuolat kentėdavo nuo Nemuno potvynių. XX a. pradžioje ji buvo taip užlieta, kad viduje prisikaupė net ¾ metro vandens, tad zakristijonas po ją plaukiojo su valtimi.

Prajuokina faktas, kad vienabokštę Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką vyskupas Motiejus Valančius šmaikščiai apibūdino kaip karvę su vienu ragu.  

Ne visi žino, kad Kristaus Prisikėlimo bazilikos pamatuose įmūrytas akmuo buvo atvežtas net iš Šventosios žemės, Alyvų kalno, o sovietmečiu nebaigtoje įrengti šventovėje veikė radijo gamykla.

Ypatingai pristatoma Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia – jos istoriją repuoja jaunimas. Įdomu ir tai, kad sovietai čia buvo įsirengę sporto salę, po didžiuoju altoriumi – suomišką pirtelę, o pastogėje – šaudyklą!

Įtraukiantys filmukai su šmaikščiais intarpais sudomins įvairių kartų atstovus.

Devynios bažnyčios – devyni pasakojimai apie tai, kas buvo ar galėjo būti...

Viską rasite čia: https://kaunobaznycios.kvb.lt/


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.