ŠVIETĖJAS – taip vienu žodžiu galėtume apibūdinti plačiašakę ir įvairiapusę, bet vienam kilniam tikslui tarnavusią visiems dar iš vaikystės žinomo Prano Mašioto asmenybę. Šiandien, gruodžio 19 d., minime jo 155-ąsias gimimo metines. Galime didžiuotis, kad šis iškilus žmogus nemažą gyvenimo tarpsnį praleido mūsų mieste, ir prisiminti jo gyvenimą bei atminimo įamžinimo vietas Kaune.

Apie Praną Mašiotą, jo  namus ir atminimo įamžinimą Kaune plačiau skaitykite mūsų rengiamame žinyne „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“. Čia rasite informaciją ir apie kitų įamžintų asmenų veiklą Kaune, įamžinimo objektus (memorialines lentas, paminklus, muziejus, ekspozicijas bei žymių asmenų vardais pavadintas įvairias institucijas, gatves, fondus, premijas ir kt.), nuorodas į elektroninius adresus, ikonografiją, šaltinių ir literatūros apie atminimo įamžinimą sąrašą (nuo 1918 m. iki šių dienų).

„Aušros“ ir „Varpo“ bendradarbio, vieno iš lietuvių vaikų literatūros pradininkų ir vieno iš lietuviškos mokyklos kūrėjų jubiliejus – proga paimti į rankas puikų leidinį „Prano Mašioto šviesa: straipsniai, laiškai, atsiminimai“, o taip pat prisiminti šį iškilų asmenį –  anuometiniame ir šiandienos Kaune.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.