Istorija rašoma iš šiandienos perspektyvos: gauname jau apibendrintą vaizdą, kai priežastiniai  ryšiai aiškūs, o pasekmės akivaizdžios. Kitaip pažvelgti į istoriją galime vartydami to meto spaudą, kai viskas buvo „šiandien“, o rašantysis dar nežinojo, kuo tai pavirs „rytoj“, kuri mums, skaitantiems dabar, jau yra praeitis. Tai labai asmeniškas, autentiškas pasakojimas, atspindintis laikotarpio dvasią ir rašančiojo asmenybę, pilnas smulkiausių detalių, kurių nerasime istorikų darbuose.

Bibliotekos Kaunistikos grupė kviečia pažvelgti į savo miesto istoriją atsiverčiant kasdieninę kroniką – periodinę spaudą. Informaciją, kur skaityti apie svarbesnius dar nesenos praeities įvykius, rasite mūsų rengiamoje Publikacijų apie Kauną duomenų bazėje.  Šiuo metu joje beveik 59 tūkst. įrašų iš leidinių nuo 2004 m. Dominančios temos ieškokite skiltyje „Straipsnių paieška“, o jeigu norite leidinius pavartyti – laukiame Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Neseniai duomenų bazę papildėme įrašais iš gerokai ankstesnių dienų spaudos – 1944 m. ir 1945 m. „Tarybų Lietuvos“ („Kauno dienos“ pirmtakės). Pažvelkite į Kauną to laiko žurnalisto akimis. Publikacijos pasakoja apie sudėtingą metą: vieną okupaciją, vieną svetimą tvarką keičia kita, hitlerinė kariuomenė iš miesto pasitraukė plėšdama, degindama, sprogdindama, gyventojams trūksta būtiniausių dalykų: vandens, maisto, kuro, prasideda sunkūs atstatymo darbai. Skaitant, žinoma, svarbu nepamiršti, ką žinome apie tą laikmetį, istorinio konteksto. Kaip ir to, kad „visuotinį entuziazmą“ neretai gimdė prievarta. Bet pramušęs karo pelenų, primestos ideologijos ir prievartos luobą miestas kėlėsi gyventi, kad daugiau kaip po pusės šimtmečio galiausiai taptų toks, koks yra šiandien.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.