2016 m. birželio 1 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko šventinis Bibliotekų metų renginys „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“. Bibliotekos prieigose, Mažajame Ąžuolyne, vaikai ir jaunimas žaidė įvairius žaidimus, o bibliotekos viduje dalyvavo teatralizuotame ir interaktyviame Rebekos Unos knygos „Atjunk“ skaityme.

Teletiltas sujungė visas Lietuvos bibliotekas, todėl lankytojai visą dieną galėjo stebėti tiesioginę R. Unos knygos „Atjunk“ skaitymo transliaciją. Renginio dalyviai pasinėrė į pagrindinės knygos herojės Grytos pasaulį, visiškai nugrimzdusį į virtualią realybę, kur nelikę pojūčių, jausmų, o visi daiktai, spalvos, kvapai perkelti į sistemą, neleidžiančią liestis, bendrauti ar jausti.

Mažajame Ąžuolyne pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių lankytojus kvietė žaidimų ir skaitymų oazės. Čia jie galėjo pavartyti knygas, pažaisti šaškėmis, „Alias“ kortomis ir kitus žaidimus ar tiesiog pagulėti ant pledų, atsipalaiduoti ir pasvajoti. Ir maži ir dideli renginio dalyviai įvairiaspalvėmis kreidelėmis margino ant grindinio nupieštą didžiulį drugelį ir visi kartu džiaugsmingai pasitiko vasaros pradžią, susibūrę į sąspietį (angl. flashmob).

Vaikai gamino ir laidė aitvarus, lankstė origamius, šokinėjo per gumą, žaidė klases, keitėsi atsineštomis knygomis. Kiti lankstė giliukus, gamino vėjo malūnėlius, piešė, spalvino... Dalyvių veidus makiažo meistrė papuošė „Vasaros su knyga“ simboliu – drugeliu.

Renginio metu buvo iškilmingai atidengtas Knygų namelis (ang. Little Free Library), skirtas bendruomenės nariams, norintiems mainytis perskaitytomis knygomis. Renginį vainikavo šokių centro „In*Beat“ lindyhopo šokėjų pasirodymas bei Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertas.

Kaip bibliotekose nuo ryto iki vakaro buvo skaitoma R. Unos knyga „Atjunk“ galite pasižiūrėti čia (vaizdo įrašas iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuo 2:35:00).

Daugiau informacijos apie „Vasarą su knyga“.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.