Gruodžio 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. salė) vyks fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius, fotomenininkas Albertas Švenčionis, poetas Gintautas Dabrišius ir archeologas Gintautas Zabiela.

A. Švenčionis baigė Kauno politechnikos institutą, o nuo 1983 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Visą šį laiką intensyviai dirbęs, autorius sukūrė ne vieną fotografijų seriją: „Juventus“, „Karo veteranai“, „Ubagų žygis“, „Deportuoti žmonės“, „Tautinės šventės“, „Ties riba“, „Eksperimentai“. Už kūrybinę veiklą menininkas pelnė svarbių tarptautinių apdovanojimų. Neseniai A. Švenčionis publikai pristatė fotografijų ciklą „Lietuvos piliakalniai“, kuris gerokai skiriasi nuo ankstesnių darbų. Jį pradėjo kurti nuo 2005 m. Parodos šia tema jau eksponuotos Kaune, Vilniuje, Birštone, Prienuose, Marijampolėje.

Peizažas – vienas populiariausių žanrų Lietuvos fotografijoje. A. Švenčionio pasirinkta piliakalnių tema aktualizuoja ne tik gamtovaizdį: gamtos motyvas jo fotografijoje susijungia su istoriniu kontekstu, pilies ar piliakalnio fiksavimas žadina istorinę atmintį, o fotografijos, pasak autoriaus, kuriamos „diktuojant intuicijai, vidiniam balsui“. „Lietuva gali didžiuotis turėdama vizualių matomų ir suvokiamų senosios praeities ženklų. Tai piliakalniai, kurių dabar krašte priskaičiuojama apie 940. Kiekvienas jų yra unikalus savo vieta, kilme, raida, išvaizda, pažinimo ir pritaikymo istorija. Archeologijos mokslas į jų paslaptis gilinasi bemaž porą šimtų metų ir jau yra nemažai pasiekęs, nors tyręs tik kas ketvirtą piliakalnį. Tad didžioji jų slėpinių dalis dar laukia savo atradėjų ir lauks dar ilgai. <...> Alberto Švenčionio kelias piliakalnių link nėra skubus. Jis išjaustas, išmąstytas, išžiūrėtas pro fotoaparato objektyvą ir ne tik pro jį. Piliakalnis šiam menininkui yra didybė ir paslapties įsikūnijimas, objektas, balansuojantis ant pažinimo ribos ir dėl to neregėtai patrauklus ir mistinis“ – apie albumą rašo archeologas Gintautas Zabiela.

 

Norint dalyvauti renginyje, būtinas galimybių pasas arba ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.