Gavote el. laišką su viliojančiu darbo pasiūlymu ar SMS žinutę, kuri atrodo panaši į jūsų banko ar kitų naudojamų paslaugų tiekėjų siunčiamą informaciją? Jeigu tai skamba per daug gerai, kad būtų tiesa – ko gero, tai apgaulė. Būkite atidūs – nepasiduokite emocijoms ir neskubėkite, jei nesate tikri pateikiama informacija.

 

Kauno apskrities viešoji biblioteka parengė skaitmeninio raštingumo paskaitą gestų kalba „Kaip nepapulti sukčiams ant kabliuko?“. Šioje paskaitoje pateikiami konkretūs pavyzdžiai, kaip atpažinti sukčių siunčiamą informaciją, kad išvengtumėte nemalonių ar net kenkėjiškų situacijų internete.

Biblioteka, siekdama, kad jos teikiamos paslaugos pasiektų kuo didesnę auditoriją, jau kelerius metus įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos inicijuojamą ir finansuojamą priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“.

Siekiant padėti klausos negalią turintiems asmenims įgyti gebėjimus būti saugesniems internete, išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, kritiškai analizuoti ir vertinti medijomis perteikiamą viešą informaciją, rengiame skaitmeninio raštingumo paskaitų įrašus su vertimu į gestų kalbą, kurie yra prieinami socialiniame tinkle Youtube bibliotekos paskyroje, grojaraštyje „Paskaitų vaizdo įrašai gestų kalba“.

Kviečiame susipažinti su naudingomis rekomendacijomis, kaip būti saugesniems skaitmeniniame pasaulyje!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.