Lapkričio 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje menotyrininkės, dailės pedagogės dr. Jolantos Zabulytės paskaita „M. Gimbutienės minčių pėdsakais: augalinis ornamentas tautodailėje“.

2021-ieji paskelbti lietuvių archeologės, antropologės, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos Marijos Gimbutienės metais. Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia paskaitų ciklą, skirtą šiai neeilinei asmenybei (projektas „Žvelgiant praeitin regėti ateitį“).

„Pažinkime liaudies meną, kaip dainas, kalbą ar istoriją, pažinkime ne tik tiek, kiek akis džiaugiasi jį matant; liaudies meno biografijoje svarbu žinoti taip pat, kaip ir kada jis gimęs ir augęs“, – rašė Marija Gimbutienė. Iš tolimos praeities paveldėtas, ilgus amžius puoselėtas ir į mūsų kraują įsisunkęs liaudies menas – mūsų tautos savastis. Kokius archajiškus ženklus aptinkame liaudies mene, kaip jie susiję su protėvių pasaulėžiūra, kokius augalinius ornamentus galime įžvelgti mediniuose ir metaliniuose XIX a. pab.–XX a. I pusės kryžiuose? Apie visa tai, pasitelkusi garsios mokslininkės Marijos Gimbutienės įžvalgas, kalbės dr. Jolanta Zabulytė. Paskaitos metu bus galima užduoti lektorei klausimų.

 

Projektą remia:

logo

 


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.