Europos paveldo dienos (EPD) šiemet kviečia intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“ – tai ne tik vienas simboliškiausių Europos Tarybos inicijuotų renginių, bet jau nuoširdžiai pamėgtas visose penkiasdešimtyje Europos valstybių ir kiekvieną rugsėjį suburiantis apie 30 milijonų dalyvių. Renginio tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Džiaugiamės prisijungę prie šios iniciatyvos ir kviečiame į bibliotekos organizuojamas ekskursijas ir paskaitą.

EKSKURSIJOS

Rugsėjo 21 d. 17 val. (ekskursijos pradžia – laiptai su fontanėliu V. Putvinskio ir Gedimino g. sankirtoje) vyks ekskursija „Vlado Putvinskio gatvė: istoriniai faktai ir prisiminimai“. Jos metu bus pristatyta V. Putvinskio gatvės istorija, aptariami daugelis šioje gatvėje stovinčių pastatų, paminimi joje gyvenę žymūs žmonės, pasidalinama kauniečių atsiminimais apie šią gatvę.

Ekskursiją ves vyresn. bibliografas, istorikas dr. M. Balkus.

Būtina išankstinė registracija: el. paštas m.balkus@kvb.lt, tel. nr. (8–37) 32 42 44.

Rugsėjo 22 d. 17 val. (ekskursijos pradžia prie K. Donelaičio g. 1 – pabaiga K. Donelaičio g. 77) vyks ekskursija „K. Donelaičio gatvės pastatų ir juose gyvenusių žmonių istorijos“. Jos metu bus pasidalinama ne tik žiniomis apie pastatus ir juose gyvenusius žmones, bet ir intriguojančiomis Laikinosios sostinės gyvenimo istorijomis iš spaudos ir archyvinių dokumentų.

Ekskursiją ves vyresn. bibliotekininkas, istorikas A. Surblys. 

Būtina išankstinė registracija: el paštas a.surblys@kvb.lt, tel. (8-37) 32 43 76.

NUOTOLINĖ PASKAITA

Rugsėjo 22 d. 17 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks archeologo dr. Mindaugo Bertašiaus paskaita „Marijos Gimbutienės archeologiniai tyrinėjimai, interpretacijos bei jų poveikis Lietuvos priešistorės suvokimui“. Pokalbį moderuos Kultūros projektų vadovė R. Tamoliūnienė. Renginys skirtas M. Gimbutienės metams pažymėti.

2021-ieji paskelbti lietuvių archeologės, antropologės, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos Marijos Gimbutienės metais. Kauno apskrities viešoji biblioteka vykdydama projektą „Žvelgiant praeitin regėti ateitį“ tęsia paskaitų ciklą, skirtą šiai neeilinei asmenybei.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

ltkt logo


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.