Liepos 13 d. 17.30 val. biblioteka (Radastų g. 2, 322 k.) kviečia į edukacinį smilkalų rišimo užsiėmimą, kurio metu išgirsime smilkalų istoriją ir iš įvairių kvapnių žolynų kursime smilkalus. Nemokamą užsiėmimą ves menininkė Indraja Raudonikytė, dar žinoma kaip „Pelkių žolė“. Indraja atvyks su pačios rinktomis ir džiovintomis žolelėmis bei kitomis edukacijos priemonėmis.

„Esu Indraja, dažnai siejama su savo sukurtu prekės ženklu Pelkių Žolė. Vardą man parinko tėvai su seneliais, besidomintys Lietuvos kultūros istorija, priderino jį prie mano prigimties, planetų išsidėstymo mano gimimo metu ir, žinoma, lietuvių mitologijos. Augdama girdėjau iš artimųjų begalę legendų ir pasakojimų, siejamų su mano vardu, ir turbūt nejučiom, po truputį, per metus įsijaučiau į tą vaidmenį. Nuo mažų dienų mane supo senelės gėlynai, prosenelės žolynai, laukinės pievos miesto pakraštyje ir pamiškėse. Susidomėjau smilkalais, jų skleidžiama ramybe, jaukumu, aromatais, bet įprasti rytietiški dirgino mano kvėpavimo takus. Tad pradėjau tyrinėti senųjų tautų smilkymo papročius, tradicijas ir naudojamus augalus. Taip į mano gyvenimą atėjo rištiniai, natūralūs smilkalai, kurių kūrybos procesu, atradimais ir istorija ir pasidalysiu su dirbtuvių lankytojais“,  – teigia kūrėja.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija el. paštu edukacija@kvb.lt arba telefonu (8 37) 281 859. Registracija vyks iki liepos 9 d. (REGISTRACIJA SUSTABDYTA). Užsiėmimas nemokamas.

Jeigu užsiregistravote, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių dalyvauti negalėsite, prašome apie tai pranešti. 

Dirbtuvės yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda siekia iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatinti bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką bei gilų gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Projekto „Green Bridges“ iniciatyvos finansuojamos iš Erasmus+ programos lėšų.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.