• André Perlsteino paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“

  2019 m. rugpjūčio 1 d. - 2019 m. rugpjūčio 30 d.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, Meno leidinių skaitykla, 406

   

  Visą rugpjūtį bus eksponuojama Prancūzų instituto Lietuvoje parengta André Perlsteino fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.

  André Perlsteinas (g. 1942 m. Lione) – vokiečių kilmės fotografas, dirbęs mados žurnaluose, reklamos srityje ir žiniasklaidoje. 1972 m. tapęs nepriklausomu fotografu, darbavosi Claude’o Leloucho, Jeano-Pierreo Melville’io filmavimų aikštelėse. 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose jis įamžino visus svarbiausius kino, literatūros, muzikos, vaizduojamojo meno kūrėjus, kurių smagūs ir valiūkiški portretai stebina fotografo gebėjimu spontaniškai ir su subtiliu humoru iš arti fiksuoti gyvenimiškas akimirkas ir perteikti bohemišką to meto dvasią.

  Parodoje galima pamatyti ir vieną pirmųjų André Perlsteino kadrų, kuriame įamžinta Jeanno-Pierro Melvillio juostos „Raudonasis ratas“ (Le circle rouge, 1970 m.) komanda: aktoriai François Perieras, Bourvilis, Yves’as Montand’as, Alainas Delonas ir režisierius Jeannas-Pierras Melvillis. Ši nuotrauka sulaukė labai daug dėmesio ir buvo spausdinama ne viename žurnale.

  Akį traukia netikėtas aktoriaus Charlio Chaplino portretas, kuriam nufotografuoti André Perlsteinas teturėjo vos penkias minutes, ir labai jauki aktorės Katarinos Hepburn akimirka. Mados mėgėjai nuotraukose galės atpažinti Yves’ą Saint-Laurent’ą, Pierrą Cardiną.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.