• Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Lietuviais esame mes gimę!“

  2019 m. birželio 25 d. - 2019 m. liepos 15 d.

  Nuo birželio 25 d. iki liepos 15 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) bus eksponuojama žurnalistės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Lietuviais esame mes gimę!“.

  Parodą sudaro dvi dalys. Pirmojoje dalyje L. Valatkienė, naudodamasi archyvų nuotraukomis, sukūrė įdomius fotopasakojimus apie pirmąją lietuvių emigrantų bangą. Antrojoje dalyje – autorės fotorefleksijos, atspindinčios aplankytas vietas ir sutiktus žmones. Paroda skiriama ypatingai progai – 2019 metais sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta Lietuvių Charta ir įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė.

  1949 m. birželio 14 d. Vyriausiasis Lietuvos Išlaisvinimo Komitetas (VLIK‘as) paskelbė Lietuvių Chartą. Tai moralinis kodeksas, skelbiantis, kad Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) vienija visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, siekia išlaikyti, kurti bei ugdyti lietuvių tautos gyvastį: jos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas, ir remti Nepriklausomos Lietuvos valstybę.

  Birželio 25 d. 17 val. vyks parodos atidarymas ir vieša paskaita-diskusija su kultūrologu, buvusiu ilgamečiu Australijos lietuvių bendruomenės pirmininku Vytautu Jonu Juška. Paskaitoje-diskusijoje bus keliamas klausimas, kiek pažįstame trečiąją lietuvių emigrantų bangą ir kiek mitų apie šį reiškinį yra sukurta. Taip pat bus kalbama apie Pasaulio Lietuvių Bendruomenės kūrimą, jos raidą ir iššūkius, pristatyta Lietuvių Charta.

  Maloniai kviečiame!
  Parodos atidarymo metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.