• PASKAITA: Gyčio Padegimo „Michailas Čechovas Valstybės teatre“

  2019 m. gegužės 15 d.
  18 val.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, Meno leidinių skaitykla, 406

   

  Kviečiame į režisieriaus Gyčio Padegimo paskaitą „Michailas Čechovas Valstybės teatre“.

  Paskaitoje susipažinsime su mažai žinomu Valstybės teatro periodu, kai Kaune 1932–1933 m. dirbo genialusis Michailas Čechovas, buvęs Dailės teatro (II) aktorius, režisierius ir padagogas, unikalaus vaidybos metodo kūrėjas. Režisierius Gytis Padegimas, daugiau kaip 40 metų dėstantis ir praktiškai taikantis šį metodą, supažindins su jo pagrindais, Michailo Čechovo asmenybe bei veikla, atskleis jo įtaką Lietuvos teatro raidai.

  M. Čechovas Valstybės teatre pastatė tris spektaklius (W. Shakespeare‘o „Hamletą“ (1932) ir „Dvyliktąją naktį“ (1933), N. Gogolio „Revizorių“ (1933) ir vadovavo aktorių studijai. Tai leido G. Padegimui susipažinti su unikalia M. Čechovo mokymo medžiaga, tapusia garsiosios knygos “On the technique of acting” pagrindu, padėjo susitikti ir bendrauti su buvusiais jo mokiniais (tarp jų aktore Kazimiera Kymantaite). „Iš pirmų lūpų“ gautos žinios paskatino režisierių ne tik įsigilinti į šį kūrybinį metodą, bet ir atrasti savitus jo pateikimo būdus, atitinkančius metodo dvasią. Skaitydamas paskaitas ir vadovaudamas kūrybinėms laboratorijoms, režisierius siekia padėti visiems, norintiems ugdyti savo kūrybiškumą.

  Paskaitą papildys leidinių ir dokumentų paroda iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų ir Gyčio Padegimo asmeninio archyvo „Michailas Čechovas – ateities teatro vedlys“, kuri veiks 2019 m. gegužės 15 d. – birželio 14 d.

  Kitos Gyčio Padegimo paskaitos:
  „Balys Sruoga – praėjusios epochos dvasios simbolis“ (rugsėjį)
  „Lietuvių teatro pirmeivis Juozas Vaičkus“ (gruodį)

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.