• Iliustracijų paroda „Bėgimas su vilkais“

  2019 m. balandžio 18 d. - 2019 m. gegužės 27 d.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, IV a. fojė

   

  Į Kauną atkeliauja trijų Baltijos valstybių 100-mečiui skirta tarptautinė vaikų knygų iliustruotojų paroda „Bėgimas su vilkais“, praėjusių metų pavasarį eksponuota Londono knygų mugėje.

  Baltijos šalių parodoje „Bėgimas su vilkais“ pateikiami 44 geriausių šiuolaikinių Lietuvos, Latvijos ir Estijos iliustruotojų darbai, kuriuose vaizduojami vilkai. Tarp lietuvių autorių įrašyti šie vardai: Ieva Babilaitė, Inga Dagilė, Lina Dūdaitė, Lina Itagaki, Rasa Joni, Dalia Karpavičiūtė, Kęstutis Kasparavičius, Aušra Kiudulaitė, Aistė Misevičiūtė (Akvilė Magicdust), Martynas Pavilonis, Rimantas Rolia, Elena Selena, Karolis Strautniekas, Kotryna Zylė ir Lina Žutautė.

  Trijuose stenduose pateikta po vieną lietuvių, latvių ir estų sakmę apie vilkus. „Kartą vieną žiemą žmogus buvo paverstas vilku. Jis bėgiojo po laukus, miškus, o nakčia, kai užeidavo šalčiai, gulėjo miške su kitais vilkais. Po kiek laiko atėjo ta naktis, kai jis turėjo atvirsti žmogumi. Naktį gulėdamas pajuto, kad baisiai šalta. Pabudo ir nusigando pamatęs, kad jau esąs nebe vilkas, o žmogus, tik nuogas. Tada jis tyliai peržengė per visu vilkus, įlipo į eglę, ir ėmė rėkti. Vilkai, pajutę žmogieną, pradėjo graužti eglę. Tuo tarpu ėmė aušti. Žmonės, bevažiuodami per mišką užgirdo riksmą ir nuėjo pažiūrėti. Suradę žmogų, jie iškėlė jį iš eglės ir parvežė namo“, – rašoma lietuvių sakmėje „Nuogas tarp vilkų“.

  Eksponuojami darbai perteikia stiprų žmogaus ir gamtos ryšį, o gamta visad kupina keistų būtybių. Tai matyti ir Baltijos šalių tautosakoje.

  „Bėgimas su vilkais – tema, kuri nuo amžių buvo populiari Europos kultūroje, kilusi iš senovės legendų ir mitų, kur vilkolakiai vaizduojami žmogaus pavidalu (...) Vilkolakis pasižymi stipriu charakteriu ir gebėjimu greitai keisti savo išvaizdą, jis prisitaiko prie gamtos ir metų laikų kaitos, gali nustebinti savo žavesiu ir gyvybingumu. Šiuose kraštuose yra daug miškų, laukinės gamtos ir gražių, beveik „atvirukinių“ peizažų“, – teigia parodos kuratorė Jolita Liškevičienė. Anot jos, parodą galima suvokti ir tiesiogiai, lyg trys Baltijos šalys ir jų kūrėjai lėktų kartu su Europos kultūra.

  Ši paroda – tai mažesnė Londono ekspozicijos versija. Ji bus eksponuojama balandžio 18 d.–gegužės 27 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė).

   

  Parodą pristato vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“, kasmet vykstantis Vilniaus mokytojų namuose. Parodos gamybą ir eksponavimą remia Lietuvos kultūros taryba.

   

  56718488 2440673209284815 6653176904423571456 Karolis Strautniekas

  Karolio Strautnieko (Lietuva) iliustracija

  56790960 2440673185951484 3433377494709829632 Bėgimas su vilkais

  Linos Dūdėnaitės (Lietuva) iliustracija

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.