• Leidinių paroda „Žmonių su negalia kūryba: eilėraščiai ir kiti tekstai“

  2017 m. rugpjūčio 1 d. - 2017 m. rugpjūčio 31 d.

  „Visi esame kūrėjai. Kiekvienas žmogus iš tylos iškviečia garsą, judesį ir priverčia tai, kas nematoma, pasidaryti regima. Žmogaus mimika, garsas, veiksmai atspindi vidaus pasaulį ir užmezga ryšį su subjektais, objektais ir aplinka – sukuria neverbalinės meno komunikacijos tinklą“, – sako kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė.

  Įveikti sunkumus, išgyventi skausmą ir liūdesį, išreikšti save per kūrybą, kuri teikia malonumą aplinkiniams, tai geriausias žmonių su negalia įsitraukimo į visuomenę būdas.

  Pristatome lietuvių autorių A. Jonyno, J. Mačiukevičiaus, S. Plepio, A. Valentos, V. Toločkos, P. Daunio, S. Anglickio, A. Martinkaus, G. Bogdel, B. Buivydaitės, V. Zaikausko, A. Katiliaus, P. Zabitčio knygas ir keletą literatūrinių almanachų. Taip pat siūlome susipažinti su pasaulinio garso autorių išverstų į lietuvių kalbą S. Hawking ir N. Vujicic kūryba.

  Kviečiame aplankyti knygų parodą „Žmonių su negalia kūryba: eilėraščiai ir kiti tekstai“. Paroda veiks nuo rugpjūčio 1 d. iki 31 d. (Radastų g. 2, Grožinė literatūros skaitykla, III a. fojė).

  ***

  Manęs

  Tik tiek,

  Kiek matei

  Pro apakusį langą.

  Tik tiek, 

  Kiek rankos

  Apglėbia,

  Tik tiek

  Manęs.

  Dalia Reikalienė

  Iš: Gyvenimo kelyje. Klaipėdos miesto neįgaliųjų žmonių kūrybos antologija /
  Sud. Juozas Marcinkus. Klaipėda: Eldija, 1999. P. 21.