• Knygos „Schweiz und Litauen. Lietuva ir Šveicarija“ pristatymas

  2017 m. balandžio 24 d.
  17 val.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, 404 kab.

  Vokiškų ir šveicariškų leidinių bibliotekoje (Radastų g. 2, 404 kamb.) vyks knygos „Schweiz und Litauen. Lietuva ir Šveicarija“ apie 15 000 metų santykių istoriją pristatymas. Renginyje dalyvaus autorė Judith Lewonig ir istorikas Rūstis Kamuntavičius.

  Knygoje „Schweiz und Litauen / Lietuva ir Šveicarija“ pirmą kartą chronologine tvarka apžvelgiami įvairialypiai, visapusiški Lietuvos ir Šveicarijos santykiai, tūkstantmečius sieję abi šalis – nuo Berno kantone rastų Baltijos gintaro gabalėlių iki Šveicariškų leidinių skaityklų Vilniuje ir Kaune.

  Nuo šveicariškų Žalgirio mūšio piešinių iki Šveicarijos kaimo Lietuvoje. Nuo trisdešimties baroko architektų ir interjero meistrų iš Tičino Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje per 300 metų iki hidrotechniko iš Žemaitijos Šveicarijos Konfederacijoje. Nuo bombų gamintojo lietuvio Ciuriche iki Vilniaus burmistro šveicaro. Nuo lietuvių studentų ir doktorantų Fribūro universitete iki šveicarų dėstytojų ir kalbininkų fanatikų Kaune. Nuo lietuvių vienuolių Šveicarijoje iki šveicarių vienuolių Lietuvoje. Nuo diplomato iš Ženevos konkės Kaune iki rankų chirurgijos genijaus iš Kauno Ženevoje. Nuo „lietuvio“ kapo Šveicarijos kalnuose iki traukinuko, dundančio per „Anykščių Šveicariją“. Ir dar daug kitų staigmenų...

  Renginys vyks vokiečių ir lietuvių kalbomis. Jo metu pristatomą leidinį galėsite įsigyti už specialią kainą.