http://www.lbd.lt/Lietuvos bibliotekininkų draugija – Lietuvos visuomeninė bibliotekininkų, bibliografų, knygotyrininkų ir informatikų organizacija. Lietuvos bibliotekininkų draugija plėtoja bibliotekininkystę, skatina mokslinį darbą, rūpinasi bibliotekininkų kvalifikacija, ugdo jų profesionalumą, saugo bibliotekinį, bibliografinį palikimą, teikia vyriausybei ir kitoms valdžios institucijoms siūlymus gerinti bibliotekų darbą, formuojant bibliotekininkystės politiką. vitauto didziojo karo muziejus virtualiai 1Vytauto Didžiojo karo muziejus - vienas seniausių Lietuvos muziejų. Muziejus supažindina su Lietuvos ir kitų valstybių istorija, karybos menu nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Muziejaus rinkinį sudaro archeologiniai radiniai, šaltieji ir šaunamieji ginklai, amunicijos rinkiniai, pasakojantys apie Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktai ir dokumentai bei kiti istoriniai eksponatai.
KMM logoKauno miesto muziejus – seniausias Kaune. Jo istorijos pradžia – 1882 metai, kai Kaune statant pirmaklasę tvirtovę, buvo surinkta paleontologijos radinių kolekcija.

 

vmi logo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) – prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos įsteigta valstybės institucija, atsakinga už mokesčių administravimą šalyje.

 Karinės oro pajėgosLietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos – reguliarių Lietuvos kariuomenės pajėgų dalis, tęsianti 1919-1940 metais Lietuvos kariuomenėje buvusios Karo aviacijos ir 1935-1940 metais Priešlėktuvinės apsaugos tradicijas. LK Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose bei kituose karinio bendradarbiavimo projektuose ir renginiuose, visuomenės gyvenime.
Goethe's institutas LietuvojeKultūros ir vokiečių kalbos institutas pavadintas vokiečių poeto, rašytojo, filosofo Johann Wolfgang von Goethe (1749–1832) vardu. Gėtės institutas teikia informaciją apie vokiečių kultūrą ir kalbą, padeda vokiečių kalbos mokytojams, remia vokiškų leidinių bibliotekas, administruoja įvairias vokiečių kultūros ir kalbos populiarinimo programas, projektus, konkursus. 

INIT kabelinė televizija INIT – lietuviško kapitalo telekomunikacijų bendrovė, savo veiklą pradėjusi nuo 1990 m. šiandien yra trečia pagal dydį telekomunikacijų paslaugų teikėja Lietuvoje. INIT ir mūsų bibliotekos partneriai ir rėmėjai, prisidedantys parama prie projektų įgyvendimo.  Telia logoTelia yra tarptautinės „Telia Company“ įmonių grupės, veikiančios 15-oje šalių – nuo Norvegijos iki Turkijos, – dalis. Kurdami drauge, dalindamiesi patirtimi ir idėjomis, jie daro viską, kad technologijos padėtų gyventi ir dirbti paprasčiau, patogiau ir spalvingiau. Telia paslaugų sritys nuo išmaniosios TV, mobilaus parašo, muzikos, pramogų ir išmanių įrenginių iki kompleksinių sprendimų verslo augimui, biuro įrangos priežiūros ir IT saugos.
 baltneta logo 0UAB „Baltnetos komunikacijos“ – didžiausia debesų kompiuterijos paslaugų tiekėja Baltijos šalyse bei viena iš informacinių technologijų ir duomenų perdavimo sprendimų rinkos lyderių Lietuvoje.  20091022062344Swedbank logo„Swedbank“, AB – didžiausios Baltijos šalyse finansų grupės „Swedbank“ bankas Lietuvoje bei vienas pagrindinių bibliotekos partnerių. „Swedbank“ prisidėjo prie KAVB vykdomo projekto „(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“, kurio metu, turėjome galimybę suteikti mokymus gyventojams apie banko paslaugas smulkiajam verslui.
 langas i ateiti logo good2002-aisiais Lietuvos verslo įmonės pranešė susiburiančios į aljansą „Langas į ateitį“ , kuris pradeda vykdyti unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą. „Langas į ateitį“ buvo suburtas inicijuoti abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, skatinant visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinant Lietuvos skaitmeninę perskyrą.  logoUAB „Dicto Citius“ nuo įkūrimo pradžios 1998 m. teikia palydovinio, šviesolaidinio ir bevielio ryšio paslaugas. Įmonės specialistai projektuoja, diegia ir prižiūri įvairios paskirties duomenų perdavimo tinklus. „Dicto Citius“ – bibliotekos partneriai ir rėmėjai, prisidedantys prie įvairių, su naujosiomis technologijomis susijusių projektų.
 sinerta logoNuo pat įkūrimo pagrindinė įmonės veikla buvo orientuota į rašalinių bei lazerinių spausdintuvų, kopijavimo aparatų kasečių pakartotinį užpildymą bei atnaujinimą.  936360 526995817336601 1932072097 n cropKavinė „Kregždutė“ - pirmoji privati kavinė Kaune, pradėjusi veiklą dar 1986 m. Kavinė „Kregždutė“ remia įvairias bibliotekos veiklas, bendradarbiauja buriant bendruomenę į bendrus užsiėmimus.
 2000 225 150 cropViena pirmųjų jaunimo veiklos organizacijų Lietuvoje, teikianti jauniems žmonėms socialines bei kultūrines paslaugas. Pagrindinis organizacijos tikslas yra „savarankiškam gyvenimui pasiruošęs jaunas žmogus“. Patrijos patirtis, bendradarbiavimas su organizacija mums padėjo suburti jaunų žmonių - savanorių komandą bibliotekoje.
Karaliaus Mindaugo profesinis mokymo centrasKaraliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra viena didžiausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų. Bendradarbiaujant su centru, kartu dalyvaujame socialiniuose, kultūriniuose, edukaciniuose projektuose. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras prisidėjo prie „Nacionalinės bibliotekų savaitės“, „Susitikime bibliotekoje“ akcijos organizavimo.
 VDU logo HORIZONTALUS bordo LTPirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, klasikinis laisvųjų menų (artes liberales) universitetas, įkurtas Kaune 1922 m., tam tikrais istoriniais laikotarpiais vadintas Lietuvos universitetu, Kauno universitetu.  1600x960 LTKauno kolegija – daugiaprofilinė valstybinė aukštojo mokslo įstaiga, rengianti technologijų, socialinių mokslų, biomedicinos, humanitarinių mokslų ir meno srities specialistus.
 ism logo kvadratasISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjai – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas vienu didžiausių ir geriausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas). ISM bibliotekai teikia parama, prisidedant prie rengiamų mokymų KAVB.  ktu alpha bestKauno technologijos universitetas (KTU) – valstybinė aukštoji mokykla, viešoji įstaiga, kilusi iš 1922 m. Kaune įkurto Lietuvos universiteto. KTU yra vienas didžiausių techniškųjų universitetų Baltijos šalyse ir viena iškiliausių šalies aukštųjų mokyklų, užimanti lyderio pozicijas daugelyje mokslinių tyrimų ir studijų krypčių.
itmc logo krVšĮ Informacijos technologijų mokymo centras turi daugiau nei dešimties metų darbo patirtį IT mokymų ir konsultavimo srityje, siūlo profesionalius mokymus specialistams ir pradedantiesiems. ITMC prisideda prie mokymų organizavimo bibliotekoje, teikia paramą įvairioms veikloms. logo1Vilniaus dailės akademija – aukštoji mokykla, pasižyminti intensyvia menine, moksline ir ugdomąja veikla. Turėdama ilgalaikę nepriekaištingą reputaciją, Akademija tobulina, kuria ir skleidžia meninės kūrybos, meninių ir mokslinių tyrimų žinias, ugdo iškilius absolventus, darančius reikšmingą poveikį Lietuvos ir pasaulio visuomenei. Bendradarbiavimas projektuose su meno skyriumi.
 imagesKino teatrą “Romuva” 1939 metais atidarė verslininkai Antanas ir Petras Steikūnai. Tuo metu „Romuva“ buvo pripažinta „erdviausiu, moderniausiu ir originalumu pralenkiančiu ne tik Kauno, Lietuvos, bet ir kai kuriais atvejais net Baltijos šalių kino teatrus“. Šiandien šis kino teatras yra paskelbtas kultūros vertybe. Kauno Kamerinis CopyKauno kamerinis teatras veiklą pradėjo 1976 m. kaip Stanislovo Rubinovo Jaunimo muzikinė studija. Bendradarbiavimas su teatru Kauno apskrities viešajai bibliotekai suteikia išskirtines sąlygas pamatyti teatrą ir jo užkulisius.
kaunofilharmonijaKauno valstybinėje filharmonijoje dirba Kauno valstybinis choras, Kauno simfoninis orkestras ir Kauno styginių kvartetas. atsisiųstiBernardinai.lt – interneto portalas, įsteigtas Vilniaus pranciškonų bendruomenės. Portalas pelnęs analitiškos, išsamios, įvairiapusės ir patikimos žiniasklaidos priemonės reputaciją. Bernardinai.lt prisideda prie bibliotekos veiklų viešinimo ir populiarinimo, dalyvauja remiant įvairius socialinius ir kultūrinius projektus.
kauno diena 300x192 crop2 18c2a6d484768376cc585d38ca65241eLietuvos dienraštis, leidžiamas Kauno mieste nuo 1945 m. lapkričio 1 d.  kavb kamaneKamane.lt. – Kauno menininkų namų profesionalaus meno žinių portalas.
EXTRA FM LOGO RAUDONAS P1 11584„Extra Fm“ – vieni pagrindinių bibliotekos partnerių ir rėmėjų. Kartu su radijo stoties iniciatyva atidengėme Knygų namelį Mažajame Ąžuolyne, dalyvavome bendrose projektuose ir akcijose. „Extra Fm“ populiarina bibliotekos paslaugas ir veiklas, remia įvairias iniciatyvas.  nemunas 1Legendinis Kauno kultūros ir meno žurnalas „Nemunas“. Žurnalas prisideda prie bibliotekos veiklų viešinimo ir populiarinimo, teikią paramą įvairiems bibliotekos projektams.

justtvJust.TV – kuria Televizijos TV laidas, turi kino ir televizijos studiją. Kartu su Just.Tv dalyvaujame bendrose iniciatyvose, projektuose, kuriame profesionalius reprezentacinius filmukus apie biblioteką. Just.TV – ne tik mūsų partneriai, bet ir įvairių projektų rėmėjai.

NFI5675820Logo ARENAArena Pizza – nuolatiniai bibliotekos partneriai ir rėmėjai, prisidedantys parama prie įvairių edukacinių ir kūrybinių užsiėmimų įgyvendinimo.
Kimagesairininkų įgulos Romovė – Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų organizacija. LK Kauno įgulos karininkų ramovė skirta reprezentuoti Lietuvos kariuomenę, organizuoti Lietuvos kariuomenės karių laisvalaikį, plėtoti kultūrą ir puoselėti tradicijas.   zoo logo-Lietuvos zoologijos sodas – Modernus, neformalaus gamtamokslinio švietimo centras, supažindinantis visuomenę su pasaulio ir Lietuvos biologine įvairove bei jai kylančiomis grėsmėmis, skatinantis visuomenės dalyvavimą darnios aplinkos kūrime bei įsitraukimą į biologinės įvairovės išsaugojimo iniciatyvas. Lietuvos zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 2000 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.
logoLietuvos aviacijos muziejuje kaupiami su aviacijos tematika susiję eksponatai, kurių surinkta beveik 20 tūkstančių. Muziejuje eksponuojama Lituanicos kopija, lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, B.Oškinio sklandytuvų kolekcija. KAVB kartu su Lietuvos aviacijos muziejumi dalyvauja edukacinėse veiklose, bendradarbiaujame rengiant parodas.  LRS pegasLietuvos rašytojų sąjungos leidykla – leidžia naujus lietuvių poetų ir prozininkų kūrinius, lietuvių literatūros palikimą, atsiminimus, vaikų literatūrą, vertimus, literatūros mokslo ir kritikos knygas. Iš pasaulio literatūros renkasi tuos kūrinius, kurie yra paveikę literatūros raidą ir formuoja jos kryptis dabar, tuos autorius, kurie populiarūs pasaulyje, bet per mažai žinomi Lietuvoje.
Alma logo21990 metais įkurta leidykla „Alma littera“ leidžia geriausius ir populiariausius pasaulio rašytojų kūrinius įvairaus amžiaus skaitytojams. „Alma littera“ įmonių grupės misija – skatinti pažinimo ir skaitymo poreikį, teikti pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. terra publicaTerra publica įstaigos veikla – informaciniai projektai, fotografija, rinkos tyrimai, leidyba, tradicinė ir internetinė žiniasklaida. Savo veikloje didžiausią dėmesį skiria Lietuvos įvaizdžio stiprinimui reprezentaciniuose, turizmo ir pažintiniuose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, taip pat skaitymo skatinimo programoms ir aukšto kūrybinio lygio vaikiškos literatūros leidybai.
logo 2Knygų leidykla „Jotema“ įsikūrė 1999 m. ir netrukus tapo viena iš populiariausių Lietuvoje grožinės literatūros leidyklų. Didžiąją knygų dalį sudaro verstinė grožinė literatūra: leidykla pristato geriausius šiuolaikinius JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių autorių kūrinius.  

Dėkojame už 2016 metais Meno leidinių skyriui dovanotas knygas Živilei Bardzilauskaitei-Bergins, Monikai Beniulytei, Ingai Kozlovai, Perkūnui Liutkui, Egidijui Mačiulskui, Almai Masilionytei, Rimantei Meldytei, Ramunei Petravičienei, Regimantui Pilkauskui, Romualdui Požerskiui, Linai Preišegalavičienei, Geniui Procutai, Antanui Rupeikai, Elvyrai Markevičiūtei, Nijolei Pupkevičienei, Gabijai Surdokaitei-Vitienei, Irenai Švabienei, Rimantei Tamoliūnienei, Audronei Valčiukienei, Valentinui Varnui, Rasutei Žukienei, broliams pranciškonams, leidyklai „Lututė“, Lietuvos dailės muziejui.

Dėkojame už Meno leidinių skyriui dovanotus savo kūrybos darbus dailininkams Tomui Misiūnui ir Algimantui Šlapikui.

Dėkojame kultūros mecenatei iš Švedijos Marinai Kulčinskajai, dovanojusiai KAVB Muzikos leidinių skyriui 128 pavadinimų kompaktinių plokštelių.

Dėkojame Vladimirui Chomanskiui, dovanojusiam vertingų natų leidinių.

Dėkojame Dovilei Stankevičienei, dovanojusiai leidinių KAVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus Grožinės literatūros padaliniui.

Dėkojame Geniui Procutai iš Kanados, padovanojusiam leidinių KAVB Skaitytojų aptarnavimo skyriui.