Surinko Juozas Tallat-Kelpša „Namopi“

1 1 1 1 1

Leidinio „Namopi“ pagrindas – kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos (1889-1949) XX a. I pusėje surinktų liaudies dainų rankraščiai, šiuo metu saugomi Lietuvos literatūros ir meno archyve. Šiuo leidiniu Lietuvos kultūros bendruomenei pristatomas autentiškas (turiniu, išvaizda, kontekstu) kultūros paveldo pavyzdys, unikalus XX a. pradžios rašytinis šaltinis, bei sukurta kiekvienam besidominčiajam lengviau pasiekiama šio šaltinio forma.
Šalia rankraščių atvaizdų pateikiama juose esanti informacija, perrinkta spausdintiniais rašmenimis. Skaitytojas supažindinamas su rankraščių savitumu ir problematika, pateikiami su konkrečiomis dainomis susiję komentarai bei pastebėjimai. Trumpai pristatomi rankraščių savininko, kompozitoriaus J. Tallat-Kelpšos gyvenimas, jo kūryba, jo santykis su muzikiniu folkloru.
Rankraščiuose esanti medžiaga – tai neharmonizuotos liaudies dainos, autentiški jų pavyzdžiai. Ši faksimilinio pobūdžio rankraščių rinktinė yra naujai pateikiamas – mažai kam iki šiol pažintas – XX a. I pusės šaltinis, skirtas muzikinio folkloro atlikėjams, etnomuzikologams, kompozitoriams ir visiems žmonėms, besidomintiems autentišku kultūriniu paveldu. Tikimės, jog šimto metų senumo šaltinis, išleistas nors ir nedideliu tiražu, tačiau skaitančiajam prieinamesniu formatu, ne tik praturtins kiekvieno skaitytojo žinias bei patirtį, bet ir paskatins naujas kūrybines idėjas ir veiklas.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.