Rosalind Ormiston „Mikelandželas: gyvenimas ir kūryba 500 iliustracijų“

1 1 1 1 1

Leidyklos „Briedis“ serijoje apie garsius menininkus išleista knyga „Mikelandželas. Gyvenimas ir kūryba 500 iliustracijų“ skirta vienai svarbiausių Italijos Renesanso asmenybių.
Mikelandželas Buonarotis (Michelangelo Buonarroti (1475-1564)) – skulptorius, tapytojas ir architektas, kurio marmurinės skulptūros „Pieta“ Romoje ir „Dovydas“ Florencijoje, Vatikano Siksto koplyčios skliautų freskos, Medičių koplyčios ir Šv. Lauryno bibliotekos projektai Florencijoje, Šv. Petro bažnyčios kupolas Romoje žavi mūsų akis ir šiandien. Mikelandželas septyniolika metų buvo Šv. Petro bažnyčios Romoje vyriausiuoju architektu, kūrė eilėraščius, kurie išleisti po mirties. Net ir amžininkai Mikelandželą vadino dieviškuoju ir žavėjosi juo ne veltui – jo kūryba suvaidino svarbų vaidmenį formuojantis manierizmo stiliui, iš karto itin pamėgtam menininkų, kuriems Renesanso harmonijos idealai ir su šia meno srove siejamas natūralizmas padarė didelę įtaką.
Pirmojoje knygos dalyje Rosalind Ormiston pristato Mikelandželo gyvenimo istoriją, pasakoja apie jo šeimą, draugus, mecenatus, užsakymus. Antroji knygos dalis – skirta kūrybai.
Knygoje rasite daugiau kaip 200 skulptūros, tapybos ir architektūros kūrinių, taip pat daugybės Mikelandželo sukurtų parengiamųjų eskizų reprodukcijų. Albumas. skirtas visiems, norintiems daugiau sužinoti apie menininką ir pamatyti jo kūrinius viename, puikiai iliustruotame, leidinyje.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.