1 1 1 1 1

Gerokai daugiau nei du šimtus metų Josephas Haydnas  buvo liūdnas ir klaidingai pristatomas – laikomas įžymybe ir niekinamas kaip tik pirmtakas ar palyginimo taškas. Ir vis dėlto, skirtingai nuo daugelio kitų kanoninių kompozitorių, jo muzika išliko repertuare nuo jo dienų iki mūsų. Ką turime žinoti dabar, kad suprastume Haydną ir jo muziką? Šioje išskirtinėje ir gausiai iliustruotoje enciklopedijoje yra daugiau nei aštuoniasdešimt straipsnių, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama idėjoms, ir septynios ilgesnės teminės esės, skirtos idėjoms sujungti. Ši enciklopedija siūlo naują požiūrį į Haydną ir daugybę kultūrinių kontekstų, kuriuose jis dirbo ir paliko neišdildomus pėdsakus Apšvietos epochoje ir vėliau. Šešiasdešimt septynių mokslininkų ir atlikėjų Europoje, Amerikoje ir Okeanijoje darbai atspindi Haydno studijų gyvybingumą šiandien – jo perspektyvumą ir metodų įvairovę – ir galiausiai įkvepia toliau tyrinėti vieną novatoriškiausių ir įtakingiausių Vakarų muzikos kompozitorių.

Daugiau

1 1 1 1 1

Išskirtiniai interviu su kolegomis muzikantais, vadybininkais ir jį pažinojusiais, „Frank Sinatra: An Extraordinary Life“ yra galutinis Sinatros ir jo karjeros pasakojimas. Išleistas minint šimtąsias jo gimimo metines.

Daugiau

1 1 1 1 1

Moterys džiaze: muzikalumas, moteriškumas, marginalizacija nagrinėja nematomą moterų muzikančių diskriminaciją Prancūzijos džiazo pasaulyje ir būdus, kuriais moterys klesti kaip profesionalės, nepaisant tokių sąlygų. Autorė nušviečia džiazo moterų paradoksą: reikštis „moteriškai“ reiškia būti už tai sumenkintai, o elgtis „vyriškai“ – būti nuvertintai už moteriškumo stoką. Šis vyriškas pasaulis užtikrina, kad moterys būtų sunkiau pripažinamos kaip džiazo muzikantės nei vyrai – net tada, kai muzikantai, kritikai ir publika ideologiškai priešinasi diskriminacijai. Dainininkės yra suvaržytos moteriškų savo profesijos stereotipų, o instrumentalistės turi įsilieti į tradiciškai vyriškus vaidmenis. Autorius nagrinėja šių muzikantų akademinę ir profesinę socializaciją, jų atliekamą muzikinį pasirinkimą ir tai, kaip juos vertina džiazo profesionalai.

Daugiau

1 1 1 1 1

“Iš kur gimė Bobo Dylano dainos? Kokie žmonės, sutikti jo kūrybiniame kelyje, padarė jam didžiausią įtaką? Kaip jis pats suprato save ir savo gyvenamąjį amžių? Visa tai — paties poeto plunksna parašytuose memuaruose — Bobo Dylano „Kronikos".Skaitytoją knyga nukelia į XX a. 7 deš. Niujorką. Miestą matome skvarbiomis Dylano akimis: vos dvidešimties sulaukęs vaikinas godžiai stebi jį supančią aplinką. Niujorkas jam – kerinčių galimybių miestas: jis skendi cigarečių dūmuose, visą naktį trunkančiuose vakarėliuose, literatūriniuose atradimuose, greitai praeinančios meilės nuotykiuose, nepalaužiamose draugystėse. Dylanas stebi veidus, varto draugų lentynose dūlančias knygas, klaidžioja sniege skendinčio Niujorko gatvėmis, prisimena Šaltojo karo paženklintą vaikystę, su gražuole padavėja tąsosi po barus, bandydamas į skrybėlę surinkti kuo daugiau pinigų. Ir, žinoma, galvoja apie dainas.

Daugiau

1 1 1 1 1

Angelo Badalamenti – JAV kompozitorius, garso takelių filmams kūrėjas. Labiausiai žinomas dėl savo bendradarbiavimo su režisieriumi David Lynch: yra sukūręs muziką filmams „Blue Velvet“, „Mulholland Drive“, bei serialui „Twin Peaks“. Būtent šioje plokštelėje galite išgirsti kultinio 90-ųjų serialo „Twin Peaks“ garso takelį.

Pasiklausyti albumo galima Muzikos leidinių skaitykloje, K. Donelaičio g. 8, 112 k.

Daugiau

1 1 1 1 1

Rugsėjo 8 d., kai pasaulį apskriejo žinia apie Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II (1926-2022) netektį, Meno leidinių skaityklos fondus papildė naujausia knyga „The Queen: 70 years of majestic style“, apie karalienę kaip stiliaus ikoną. Leidinys skirtas Jos Didenybės aprangos stiliui, papuošalams, aksesuarams ir jų kaitai per 70 valdymo metų. Karalienė Elžbieta II pasitelkė madą kaip priemonę bendrauti ir pranešti apie savo poziciją minioms, kurios susirinkdavo jos pamatyti viešai, ir milijonams, kurie žiūrėjo jos kalbas per televiziją.

Kviečiame pavartyti šią knygą ir pagerbti bei prisiminti iškilią XX –XXI a. asmenybę.

Plačiau apie ikonišką Karalienės Elžbietos II stilių galite paskaityti čia

Užsakyti leidinį

Daugiau leidinių

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.