Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė : mokslo monografija / Rasa Bertašiūtė, Vilma Karvelytė-Balbierienė, Arvydas Pakštalis, Vaidas Petrulis, Kastytis Rudokas. - Kaunas : Technologija, [2015]. - 222, [1] p.

Rugpjūtis 10, 2022
Peržiūrėta: 1684
Aprašymas:

Knygoje remiantis gausia šaltinių ir teorinių tyrimų medžiaga aptariamas Lietuvos tarpukario (1918–1940) architektūrinis palikimas.
Praeities ženklų persmelktas įvairialypis, spalvingas reikšmių ir su jomis susijusių kultūrinių bei erdvinių artefaktų žemėlapis leidinyje virsta penkių autorių kuriamu pasakojimu, praturtintu unikaliomis iliustracijomis. Autoriai ne tik pateikia Pirmosios Respublikos metais sukurto ištiso miestų, miestelių bei kaimų materialiojo sluoksnio mastą, bet ir atskleidžia nematerialiuosius aspektus, kurie atpažįstami ne vien kaip valstybės, miesto ar vietos tapsmo trajektorija, bet ir kaip savitas, tik Lietuvai būdingas modernybės interpretavimo pobūdis įvairiuose erdviniuose lygmenyse.
Aptariant, kokios kultūrinės ir istorinės reikšmės slypi už šio palikimo, leidinyje keliamas klausimas: ar šiuolaikinė paveldosauga pajėgi pateikti atsakymus, kaip šie istorijos liudijimai galėtų prisidėti kuriant tvarią šiandienos aplinką?

Turinys (.pdf, 66 KB)

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.