Rugsėjo 13 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 kamb.) kviečia į poetės Laimos Petronienės autorinės kūrybos ir trijų poezijos knygų sutiktuvių vakarą „Tik prisimink“. Vakaro metu skambės pačios autorės skaitoma įkvepianti, prasminga poezija, palydima afrikietiško instrumento kalimba bei tibetietiško dubens garsų. Bus pristatomos trys autorės knygos – „ Tu – tai viskas“, „Tai – kaip sodų žydėjimas“, „Tik prisimink – juk tu esi šviesa“ – apimančios autorės kūrybos dešimtmetį ir išleistos Lietuvos šimtmečio proga.

Renginyje dalyvaus viešnia iš Širvintų – menininkė, vilnos vėlimo meistrė ir L.Petronienės knygų viršelių dizainerė Oksana Graužinienė, kuri pristatys bendrą Oksanos ir Laimos kūrybinį projektą „Šiltos eilės“. Vakaro metu vyks bendrų vilnos ir poezijos darbų paroda.

Autorės kūryba, paliesdama savasties šaknis, įkvepia žmogų, kilsteli jo dvasią bei kviečia pažvelgti į savo vidų ir pamatyti, kad kiekvienas esame sukurtas iš meilės ir šviesos. Vilnietė kūrėja save pristato ne tik kaip poetę ar trijų vaikų mamą, bet ir kaip laimingą žmogų. Autorė taip pat rašo dzūkiškus ir vaikams skirtus eilėraščius, pati įgarsina savo kūrybą, jau keletą metų su draugais bardais kartu rengia poezijos ir muzikos vakarus.

 

Kaip dažniausiai kiekvienas laimingas žmogus, taip ir aš turėjau praeiti tam tikrą savo gyvenimo kelio atkarpą, kurioje buvo ir kančių, ir nusivylimų, ir netekčių, ir neįgyvendintų lūkesčių, tačiau aš visuomet viduje turėjau kirbančią liepsnelę, kad kažkas čia ne taip, kad gyvenimas gali būti laimingas. Aš visuomet ilgėjausi Namų... Ir parėjau į Juos – į savo Širdies namus. Beieškodama savęs aš įsitikinau, kad niekur kitur laimė negyvena, o tik mumyse. Mums tereikia atsisukti į savo vidų ir prisiminti kas mes esam iš tikrųjų. Apie tai ir mano kūryba. Susivokimo, sąmoningumo kelias buvo gan ilgas, o kūryba tapo jo dalimi. Kūryba, kuri yra sudėta į šias tris knygas atsivėrė prieš dešimt metų. Tai buvo netikėtas atradimas man, nes eilės pradėjo tiesiog plaukte plaukti iš vidaus. Jos tapo mano įkvėpimo šaltiniu, mano paguoda, malda ir dėkingumu gyvenimui. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad tai mano sielos kalba. Aš pajutau begalinį norą dalintis tuo, kas mane įkvepia ir tai darau nuolatos iki šiol. Tai mano būdas prisibelsti į kito žmogaus širdį, kad ir jis prisimintų kas jis yra iš tiesų. Taip gimė šios trys mano knygos. Kviečiu Jus patikrinti ką Jūs atrasite mano eilėse.

Laima Petronienė


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.