Minint atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, sausio 25 d. 16 val. bibliotekoje pranešimą „Lietuva Oskaro Milašiaus publicistikoje ir diplomatinėje korespondencijoje“ skaitys prof. dr. Viktorija Skrupskelytė (Radastų g. 2, 322 kamb.)

Prof. dr. Viktorijos Skrupskelytės specialybė – prancūzų literatūra, kurią dėstė Čikagos universitete ir Oberlino koledže (JAV), 1996–2010 m. Vytauto Didžiojo universitete. Daugiausia straipsnių parašė lietuvių išeivijos poezijos ir prancūzų literatūros temomis, apie Oskarą Milašių – prancūzų kalba.

Oskaras Milašius – Lietuvos ir Prancūzijos poetas, filosofas, diplomatas ir pranašas. Nors nemokėjo lietuviškai, tapatino save su lietuvių tauta. Lietuvių kalbą išmoko tarpukariu, lankydamasis Lietuvoje. Visą sąmoningą gyvenimą pabrėždavo savo lietuviškąją tapatybę. Greta ypač intensyvios jo kaip poeto, vertėjo, filosofo veiklos, svarbi vieta teko diplomatijai. 1920 m. Oskaras Milašius buvo paskirtas pirmuoju nepriklausomos Lietuvos valstybės pasiuntiniu Prancūzijoje, atstovavo Lietuvos interesams Tautų Sąjungoje, tapo aktyviausiu lietuvių kultūros propaguotoju Vakarų Europoje.

Renginys nemokamas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.