2017 m. gegužės 10 d., trečiadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi ir jo naujo albumo „Sūduva - Terra Sudorum - šviesos išpasakota“ sutiktuvės.

Tai jau ketvirtasis fotografo Algimanto Aleksandravičiaus rengiamos serijos, skirtos Lietuvos regionams, jų istorijai, kultūrai ir žmonėms įamžinti, albumas. „Fotografijos – tarsi paukščiai, atnešę nuvogtą laiką, lyg žodžių skiemenys, teisingai sudėliojus, įgauna prasmę", – rašo autorius knygoje. Išmylavęs žvilgsniu Sūduvą, jis kadras po kadro mums pristato šį kraštą ir jo vaikus. „Koksai brangus čia jiems Dangus ir mintys, po juom užgimusios. Sūduvą, be abejonių, derėtų vadinti ir patriotiškiausiu Lietuvos regionu – J. Basanavičiaus, V. Kudirkos ir begalės kitų didžiųjų iš šio krašto kilusių lietuvių įpūsta dvasia Suvalkijoje dar tikrai gyva. Lietuvybės lopšys – tebesisupa“, – taip apibūdina fotomenininkas šį kraštą. Išraiškingos nespalvotos albumo fotografijos – tai įstabus ir emocingas pasakojimas su  istorinėmis ir biografinėmis detalėmis, puikiais gamtos vaizdais apie keliones po Suvalkijos regioną. Iš kraštovaizdžio, bažnytkaimių švenčių, suvalkiečių turgaus, miestelių kasdienybės fragmentų, etnografinių  nuotrupų, didžiavyrių tėviškių vaizdų, kraštiečių portretų kuriama nepakartojama šio krašto prasmių ir vaizdinių savastis. „Į sūduvių purią žemę (lyg būtų tepama ant duonos) sodinau mintis ir norus. Auginau vaizdus“, – teigia autorius.

Algimantas Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP). Surengė Lietuvoje ir užsienyje per 100 asmeninių parodų. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. 2003 metais pripažintas geriausiu Europos portretistu, 2011 metais – Baltijos šalių geriausiu portretistu. Fotomenininkas keturis kartus tapo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“, kurį jau 15 metų organizuoja Lietuvos spaudos fotografų klubas, „Auksinio kadro“ nugalėtoju bei keturių tarptautinių fotografijų parodų „Grand Prix“ laimėtoju.
 

Maloniai kviečiame į susitikimą. Įėjimas nemokamas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.